Dôkladne sa staráte o tvár, ruky a cvičíte, aj keď práve nemámte chuť? To je síce fajn, ale nemali by ste zabúdať ani na vašu najnižšie položenú časť tela – teda nohy. I tie potrebujú istú dávku opatery a pozornosti. Aj keď ich počas zimy schovávate do uzavretých čižiem neznamená, že sa nechcú tiež páčiť. Ako sa o ne postarať aj v tomto chladnom období?

Denne nás nesú stovky metrov (teda mali by) a predsa si ich nevšímame a nevenujeme im dostatočnú pozornosť. Neostrihané nechty, stvrdnutá koža, sem-tam pľuzgierik, možno aj nejaké to kurie oko, ktoré požmurkáva po zmene. To je len zlomok nástrah, ktorý môže obťažovať vaše chodidlá. V zime tým dupľom! Pretože sú neustále spútané v ponožkách a topánkach, ktoré väčšinou nohy deformujú.

Aby ste svoje nôžky uvideli na jar v plnej kráse, skúste pravidelne aplikovať tieto triky:

  1. Každý deň:

Hádam ani netreba pripomínať, že denné sprchovanie nôh je úplná samozrejmosť. Nepodceňujte ani zimné obdobie, práve počas neho mávame nohy často uzavreté v úzkej obuvi. Pred spaním použite hydratačný krém a jemne ho vmasírujte do pokožky chodidiel.

Bude to pre ne len malá odmena za prácu ktorú denne odkráčajú.

 

  1. Každý týždeň:

Raz týždenne naneste na nohy krém, zabaľte ich do fólie a potom si na ne natiahnite ponožky. Nechajte pôsobiť aspoň niekoľko hodín alebo ešte lepšie, po celú noc. Pokožka takto absorbuje potrebné živiny.

 

  1. Raz za mesiac:

Nohám pred pedikúrou najprv doprajte horúci desať minútový kúpeľ so soľou do kúpeľa. Nielenže nohy príjemne uvoľní, ale ich tiež výborne pripraví do fázy odstraňovania zhrubnutej kože. Potom ich zľahka poutierajte, nechty a miesta medzi prstami vydezinfikujte a natrite lekárskou vazelínou. Najlepšie sa prebytočná koža odstraňujte po tenkých lupienkoch sterilným skalpelom. Tieto miesta by sa mali potom ešte dôkladne zbrúsiť brúskou. Nechtom sa venujte až nakoniec. V prvom rade je potrebné ich odmastiť, odlakovať, pokožku nechtového lôžka jemne pozatláčať, nadbytočnú kožičku a nerovný povrch zbrúsiť. Potom sa môžete vrhnúť na správne strihanie, teda do mierneho oblúka. Na záver im môžeme dopriať ešte upokojujúci zábal.