IKONICKÝ VÝROBOK PRE URÝCHLENIE A DOZRETIE PUPIENKOV – EMERGENCY STAROSTLIVOSŤ O ZAČÍNAJÚCE AKNÉ A KOMEDÓNY S EXTRAKTOM BRIDLICE

Každých 5 minút sa na svete predá jeden kus. Toto tajomstvo krásy stráži už 3. generácia, ktorá na neho nedá dopustiť. Už 70 rokov pomáha urýchľovať, čistiť a hojiť pravidelne alebo občas sa vyskytujúce pupienky. Zmiešaná a mastná pleť trpia často rozšírenými alebo upchatými pórmi, začervenaním, známkami nerovnomernej textúry a pod. … Týka sa to partií, ktoré sa najviac lesknú (čelo, nos, brada) a oblastí, ktoré sú pre nedostatok komfortu naopak „stiahnuté“ (líca, okolo očí a pier).

Payot ako jediný disponuje dermoceutickou legendou vytvorenou v roku 1947, ktorá spája silnú kombináciu prísad vo vysokých koncentráciách s dermatologickým prístupom herbálnej medicíny (antiseborhoická starostlivosť o začínajúce akné) a senzorialitou (výnimočná textúra a vôňa). Obsahuje rokmi preverené ingrediencie:

ICHTYOL

Purifikované extrakty zo skamenelých ílov = z bridlice. Účinky ichtyolu objavil už v roku 1886 nemecký lekár Paul Gerson Unna. Payot ho získava z bridlice ťaženej v Austrálskych skalách. Účinná látka je bohatá na síru a jej antiseptické, antibakteriálne a protizápalové vlastnosti pomáhajú čistiť všetky nedokonalosti pleti.

MASTENEC

Vstrebáva nečistoty a viaže nadmerný maz.

ZINOK

Extrakt zinku má antibakteriálne a sebo-regulačné účinky. Čistí, purifikuje pupienky.

Používa sa od staroveku v mastiach pre svoje liečivé účinky. Zinok je nevyhnutný prvok pre telo. Reguluje maz, ktorý spôsobuje lesk a jeho antibakteriálna sila účinne bojuje proti nedokonalostiam pleti.

EXTRAKT ZO SLADKÝCH MANDLÍ

Na upokojenie zápalov v postihnutých partiách, ktoré môžu byť niekedy bolestivé.

Jej povestné účinky sa preukážu cez noc. Večer sa nanáša lokálne na pupienky a iné nedokonalosti. Opakujeme každý večer, kým pupienok nedozreje alebo nezmizne. Predchádza výskytu nových a upokojuje podráždené miesta.

Odmenou je čistá pleť bez vyrážok.

Tento rok PAYOT ponúka LIMITOVANÚ EDÍCIU oslavujúcu 70. výročie v historickom art deco tégliku doplnenom jemnou grafikou a sviežou zelenou farbou mandľových lístkov. Reputácia tohto prípravku je tak vysoká, že sa PAYOT rozhodol po ňom pomenovať celý rad a podporiť kabinetnú starostlivosť o mastnú a zmiešanú pleť: 60 minútové čistiace purifikačné ošetrenie nedokonalej pleti PURETÉ ESSENTIELLE.