Je jeseň, príroda sa zafarbila do tónov  oranžovej, listy stromov  opadávajú a teplota sa znižuje. Pravý čas prispôsobiť svoju skrášľujúcu rutinu novému obdobiu. PAYOT Vám odhalí tajomstvo pre krásnu pleť i na jeseň.

UŽÍVAJTE SI  POZOSTATKY LETA NA VAŠEJ PLETI

Obecne nevítame jeseň s otvorenou náručou, pretože nám len oznamuje, že leto je už u konca. Napriek tomu je toto prechodné obdobie časom, kedy môže Vaše pokožka odpočívať, inak by sme sa predávkovali soľou a slnečnými  lúčmi.

Na jeseň by malo byť Vašou prioritou využitie maxima účinkov, ktoré malo leto na Vašu pleť. To znamená, starať sa o Vaše opálenie, vrátane dodávania vitamínu C  a antioxidantov  Vašej pleti. Cieľom  je zachovanie rozjasnenej pokožky:  želé, hmla, BB krém, nájdite si textúru, ktorá Vám vyhovuje.

Tiež by sa nemalo zabúdať , že hoci  sa slniečko  väčšinu času schováva za mrakmi, neznamená to,  že by Vaša pleť nemala byť chránená. Nie je potreba nanášať ochranu s príliš vysokým faktorom,  ak ste  stále trochu opálení, ale základ je neprestávať  sa chrániť  pred agresívnymi UV  lúčmi. Ak ste nedávno  prišli od mora, nezabúdajte  pokožku vyživovať pomocou krémov na opaľovanie.

PRIPRAVTE SA NA PRÍCHOD ZIMY

Na jeseň sa príroda spomaľuje , aby sa pripravila na príchod zimy. Rovnako ako príroda musíme aj my postupne upravovať  starostlivosť  o našu pleť pred príchodom studeného obdobia. Toho dosiahneme  jediným krokom: HYDRATÁCIA. Akonáhle spadnú teploty, naša pleť  je náchylnejšia k vysušovaniu. Preto pokiaľ nežijete v trópoch, budete musieť  Vašu pokožku veľmi starostlivo hydratovať..

V jesennom období Vám už ľahké textúry nebudú stačiť , aby bola Vaša pokožka optimálne hydratovaná a vyživená. Zo začiatku môžete ľahšie a bohatšie textúry kombinovať .Musíte počúvať svoje telo, ktoré Vám presne povie, čo potrebuje.

Letné detoxikačné masky v tomto období nahraďte hydratačnými  a vyživujúcimi. Masky nanášajte ideálne raz až dvakrát  týždenne,  zatiaľ čo  si vy sami doprajte chvíľku relaxácie. Nezabudnite hýčkať veľmi citlivú pokožku očných kontúr.  

Zostaňte verné svojej bežnej ošetrujúcej rutine s malými úpravami. Príjemný  spôsob, ako si  na jeseň užiť chvíľky pre seba!