Nielen ženy venujú starostlivosť svojej pleti. O pokožku tváre by sa mali zaujímať aj muži, a to hlavne pri holení. Tento úkon netreba vôbec podceňovať, pokiaľ si nechcú zakrývať nepekné stopy od porezania či podráždenú kožu spôsobenú práve týmto ranným rituálom.

Aj keď si niektorí muži nepotrebujú denne holiť tvár, pre občasné skultúrnenie svojej osoby to vôbec nie je na škodu. Na zbavenie nechcených fúzov a brady namokro, by sa mali dostatočne pripraviť. Tvár musí byť čistá, najlepšie po sprche či kúpeli, kedy sú póry pod vplyvom horúcej vody otvorené, vtedy pleť aj chĺpky zjemnejú. Tiež by nemali zabudnúť na horúcu vodu, ktorá je pri holení nevyhnutná, potrebné kozmetické pomôcky ako pena na holenie či regeneračný balzam, ktorý pleť upokojí.

Ako na to? Krok za krokom s Payot:

  1. Krok: Gél Nettoyage Profond – umývací gél smikročiastočkami
    Purifikačný a detoxikačný gél Nettoyage Profond denne čistí pleť tváre. Jeho exfoliačné mikrogranule odstraňujú nečistoty a odumreté bunky. Obsahuje stopové prvky: železo a meď. Používa sa ráno alebo večer pred holení a nanáša sa na navlhčenú pokožku krúživými pohybmi až sa vytvorí pena.
  1. Krok: Rasage Precise – ultra-komfortný, ochranný penivý gél
    Ochranný a maximálne pohodlný gél na holenie uľahčuje sklz žiletky, chráni pleť a predchádza podráždeniu. Zloženie je obohatené o ochranné vitamíny E, PP a B5 derivované z upokojujúceho extraktu sladovky a o hydratačné prísady.

Krok: Soin apaisant Après-rasage – bez alkoholu, upokojujúci a regeneračný balzam
Utišujúci a reparačný balzam po holení Soin apaisant Après-rasage hydratuje pleť a zabraňuje páleniu po holení. Obsahuje stopové prvky: železo a mangán. Prednosti: balzam bez alkoholu obohatený o upokojujúce látky (aloe vera, sladkého drievka, alantoín) a ochranné vitamíny (E, PP, B5).