Túžite po krásnej ukážkovej pleti? Tak ju len nezakrývajte, ale aj odkrývajte! Keď sa ráno na tvári vybláznite pomocou mejkapu a líčidiel, mali by ste jej večer dopriať zaslúžený oddych. Prach, smog, špina či stres – na to všetko môžeme naraziť počas dňa. A večer by sme sa toho mali zbaviť pomocou odličovacích „nástrojov“!

Na čo je to vlastne dobré?

Určite sa vám už stalo, že ste sa po nejakej alkoholovej zábave pozabudli odlíčiť. Únava a promile v krvi boli jednoducho silnejšie. Pokiaľ sa to stane raz za „uhorský rok“ je to ešte v norme. No pokiaľ by ste chodievali spávať so svojou dennou fasádou pravidelne, boli by ste veľmi nemilo prekvapené. Zanedbaným, a dokonca aj nedôkladným odlíčením sa na povrchu pokožky upchávajú póry a vytvárajú zápaly.

Takto na to radšej nechoďte!

Keď ste si už vstúpili do svedomia, a rozhodli si čistiť pleť pravidelne každý deň, mali by ste vedieť, ako na to. Rozhodne si tvár neodbavte len drsnými a rýchlymi ťahmi chuchvalcom vaty a pleťovým mliekom. Mihalnice by na to mohli doplatiť lámaním a vypadávaním. A zmes zo zvyškov mlieka, špiny a mejkapu zas upchávajú póry.

Nevynechajte krk a dekolt

Nezabudnite na samostatné odlíčenie očí a pier. Tie by sa mali dostať na rad ako prvé. Čistá voda ich nedokáže vyčistiť. Tampón by sme mali nechať priložený na oku aspoň 30 sekúnd, aby sa nečistoty poriadne rozpustili a až potom ich zotrite. Vyhnite sa drhnutiu, šúchaniu či naťahovaniu, aby ste si nevytvorili nechcené vejáriky okolo očí. Všetky časti, ktoré sú počas dňa odhalené, by sme mali prejsť odličovacím tampónom. Lebo aj táto časť pokožky sa znečisťuje, môžu sa na nej tvoriť vyrážky a vrásky.

Nezabudnite, že ako sa v mladosti budete strať o svoju pleť, o pár rokov sa vám milo odmení.