Keď hovoríme o starostlivosti o vlasy, prvá vec, ktorá vás napadne, sú vlasy samotné – ako ich zjemniť, spevniť alebo definovať ich kadere. Existuje však ešte dôležitejšia oblasť, ktorú je treba hýčkať, aby ste mali krásne vlasy: vlasovú pokožku.

Poznajte svoju pokožku hlavy, aby ste sa o ňu lepšie starali.

Skrytá pod vlasmi je pokožka hlavy často zabudnutá. Často nevieme nič o jej fyziognomii. Pokožka hlavy je zodpovedná za dvojité poslanie, na jednej strane hrá rolu ochrannej bariéry pred vonkajšími agresiami a na druhej strane hrá rolu hostiteľa vlasových folikulov, z ktorých sa vlasy rodia.

Pokožka hlavy je pokračovaním pokožky tváre, i keď je trochu silnejšia. Rovnako ako pleť tváre je pokožka hlavy zásobená sieťou krvných ciev, ktoré zásobujú vlasové folikuly nevyhnutnými živinami pre ich rast, lesk a silu. Pokožka hlavy tiež podlieha rovnakému procesu obnovy buniek. Mrtvé bunky sú tak pravidelne evakuované v podobe neviditeľných šupiniek, aby sa uvoľnilo miesto pre bunky nové. Keď tento systém zlyhá a zrychlí sa, malé odumreté kožné bunky sa stanú viditeľnými a tvoria sa lupiny.

Problém s matnými vlasmi, svrbením alebo lupinami, je to pokožka hlavy, která rozhoduje o lesku alebo zhoršenie stavu vašich vlasov. To je dôvod, prečo kľúčom k nádherným vlasom je zdravá a vyvážená pokožka hlavy schopná plnit svoje funkcie.

Zamerajte sa na mikrobiom, tajomstvo zdravej pokožky hlavy

Pre udržanie dobrého zdravia pokožky hlavy je zásadné udržovať dobré zdravie jej mikrobiomu. Mikrobiom pokožky hlavy, ekosystém živých mikroorganizmov, je tvorený hlavne baktériami a kvasinkami. Táto špecifická kožná flóra má na starosti ochranu pokožky hlavy pred škodlivými baktériami. Určité vonkajšie a vnútorné faktory, ako sú zmeny prostredia, hormonálne zmeny alebo používanie príliš agresívnych alebo nevhodných prípravkov, môžu zmeniť jeho pozitívny cyklus.

Výsledok: povaha vlasov sa mení, pokožka hlavy sa vysušuje, vlasové vlákno sa stává tenším a krehčím, čo môže spôsobiť i vypadávanie vlasov. Našťastie existujú niektoré správne postupy, ktoré pomáhajú znova vyvážiť a udržovať mikrobiom pokožky hlavy.

Naše doporučenie pre starostlivosť o pokožku hlavy

Zdravá a spokojná pokožka hlavy neznáša přílišné horúco. Používánie fénov a kulmy by sa malo vykonávať striedmo. Sušte vlasy radšej na vzduchu. Uprednostňujte tiež vyvážený životný štýl vrátane pestrej stravy a vyhraďte si čas na relaxáciu, aby ste čo najlepšie odbúrali stres. Ten môže skutočne spôsobiť senzibilizáciu pokožky hlavy.

Na druhú stranu se vyhnite nedostatočnej starostlivosti o vlasy, ktorá poškodzuje know-how k vytvoreniu vlasového rituálu, ktorý rešpektuje mikrobiom pokožky hlavy: Essentiel. Tieto bylinné, čisté a zodpovedné produkty obnovujú rovnováhu mikrobiomu a revitalizujú vlasový ekosystém i všetky jeho mikroorganizmy pre nekonečne pružné a lesklé vlasy. Naše produkty pre starostlivosť o vlasy Essentiel, ktoré obsahujú až 94 % zložiek prírodného pôvodu, sú obohatené o výťažok z upcyklovaného pačuli, o ktorom je známe, že reguluje tvorbu kožného mazu a šupinatenie, a výťažok z organickej šalvie so stimulačnými a ochrannými vlastnosťami pre pokožku hlavy. Essentiel dodáva vlasom žien i mužov jemný dotyk so sviežou a aromatickou vôňou. Objavte náš jemný šampón, náš tuhý šampón a náš kondicionér šetrný k mikrobiomom pokožky hlavy!

Naša vlasová starostlivosť šetrná k mikrobiomu pokožky hlavy

SHAMPOING SOLIDE BIOME-FRIENDLY

Tuhý šampón šetrný k mikrobiomu pokožky hlavy

APRÈS-SHAMPOING BIOME-FRIENDLY

Kondicionér šetrný k mikrobiomu pokožky hlavy

SHAMPOING DOUX BIOME-FRIENDLY

Vlasový šampón šetrný k mikrobiomu pokožky hlavy