Naša pokožka žije v rytme ročných období a musí sa neustále prispôsobovať zmenám podmienok (náhle zmeny teplôt, znečistenie, tvrdá voda, čistiace prostriedky, klimatizácia atď.).

Vplyv zmien klímy na pokožku

S narastajúcim tempom zmien klímy a narušením životného prostredia na celom svete sa fungovanie pokožky zhoršilo vrátane schopnosti jej prispôsobovania.

Jej prirodzená funkcia bariéry je preťažovaná, je priepustnejšia, odparuje sa viacej vody a pokožka sa dehydratuje.

V reakcii na toto stále nestabilnejšie prostredie vyvinul PAYOT SOURCE nový rad 5 produktov adaptogénnej starostlivosti o pleť pre hydratáciu na mieru v akomkoľvek prostredí.

Novinky PAYOT: čerpajú inšpiráciu z prírody

Vo svojom výskume biomimetiky PAYOT skúmal dva zdroje života: pevninu a more, aby vybral duo mimoriadnych adaptogénov, ktoré sa po tisícročia prispôsobovali pre nich nepriateľskému a meniacemu sa prostrediu: hubu reishi a bretaňské morské riasy. Adaptogénne rastliny, používané po stáročia v čínskej a indickej medicíne, pomáhajú telu, aby sa prispôsobilo náročným klimatickým podmienkam alebo bojovalo s rôznymi formami stresu a zároveň zvyšovalo svoju fyzickú odolnosť.

Tieto rastliny obsiahnuté v jadre receptúr SOURCE vybavujú pokožku svojimi super schopnosťami pre hydratáciu na mieru a pre zlepšenie odolnosti voči každodennému stresu z okolného prostredia.

MORSKÉ RIASY Z BRETANE

Pyšnie sa mechanizmom, ktorý pripomína hubu, nasycujú sa vodou, aby prežili pri odlivu na pobreží Bretane. Vybavujú pokožku svojimi superschopnosťami, aby doplnili obsah vody v pokožke a oživili jej prirodzenú hydratačnú silu. Aktívna zložka ručne zbieraná s maximálnou mierou rešpektu k životnému prostrediu a zdrojom.

HUBY REISHI

Táto huba, používaná po tisícročia v tradičnej čínskej medicíne, posilňuje bariérovú funkciu pokožky a jej odolnosť voči stresovým faktorom prostredia (stres, znečistenie, zmeny teploty atď.).

KYSELINA HYALURONOVÁ Vďaka vysokej molekulovej hmotnosti posilňuje prirodzenú hydratáciu vytvorením ochranného filmu na povrchu pokožky, ktorý omedzuje odparovanie vody

Produkty hydratačnej starostlivosti Source

SÉRUM RÉHYDRATANT ADAPTOGÈNE

Pleťové hydratačné sérum

GELÉE HYDRATANTE ADAPTOGÈNE

Hydratačný gél pre normálnu až zmiešanú pleť

CRÈME HYDRATANTE ADAPTOGÈNE

Pleťový hydratačný krém

STICK REGARD HYDRATANT ADAPTOGÈNE

Hydratačná tyčinka na očné kontúry

CRÈME EN SPRAY HYDRATANTE ADAPTOGÈNE

Hydratačný krém v spreji so štítom proti modrému svetlu