Úloha denného krému je predovšetkým ochranná, hydratačná a niekedy obsahuje aj slnečný filter. Nočný krém je však určený na výživu pleti počas spánku. V čase snívania je pokožka schopná prijať aktívne látky a lepšie ich vstrebať. Preto je dôležité vybrať „nočák“, ktorý vám najviac vyhovuje. Viete podľa čoho ho vybrať? 

V prvom rade je potrebné určiť, aký typ pleti máte, po čom vaša pokožka piští. Rozlišujeme kategórie: suchá, mastná a citlivá. A tiež ide o efekt, ktorý máme používaním dosiahnuť. Či pôjde o hydratáciu alebo vrásky.

A čo sérum? Dostane sa vám pod kožu!

Má vyššiu koncentráciu vysokoaktívnych látok, ako sú vitamíny, antioxidanty a kyselina hyalúronová. Vďaka svojmu zloženiu má schopnosť vstrebať tieto látky hlbšie pod kožu. Nanášajú sa na pleť po tonizácií. Pri mastnejšej pokožke si s nimi v noci skvelo vystačíte. No môžete naň použiť aj nočný krém.

Naše tipy od Payotu:

ELIXÍR IDEÁL

Sérum Elixír Ideál, ktoré obsahuje kombináciu extraktu liči a vitamínu C bol vytvorený na zlepšenie kvality pleti. Dokáže zlepšiť kvalitu pleti, rozžiariť ju, obnoviť jej vlastnosti, zjednotiť pokožku, eliminovať tmavé škvrny a stiahnuť vrásky či póry. Ľahko roztierateľné sérum s jemnou textúrou v 30 ml fľaštičke je určené pre všetky typy pleti, od mladej až po zrelú.

PERFORM SCULPT NUIT

Nočný liftingový krém pôsobí počas noci, zatiaľ čo vy oddychujete. Jeho úlohou je znovu obnoviť objem, dodať pružnosť, jemnosť a komfort pleti. Ráno vás bude čakať svieža, vyhladená pleť plná vitality. V tomto „lisovacom“ zázraku nájdeme:

WAKAMÉ EXTRAKT, ktorý stimuluje obnovu DNA a činnosť buniek. Chráni kolagén a elastín
OBNOVUJÚCE PEPTÍDY, ktoré posilňujú súdržnosť dermis a epidermis
KYSELINU HYALURONOVÚ
EXTRAKT Z PIVONKY – obnovuje hustotu a elasticitu pleti
VITAMIN E – regeneruje a revitalizuje pleť
PERFORM LIFT REGARD

Liftingová starostlivosť o očné okolie s Acti-Lift komplexom je ukrytá v 15 ml balení a je určená na všetky tipy pleti nielen po prebudení, ale aj na večer. Zameriava sa hlavne na ochabnutú pokožku horných očných viečok. Dokáže si poradiť s vejárikmi okolo očí, redukuje tmavé kruhy či opuchy pod očami a  spevňuje pleť.