Nepekné rozšírené póry netrápia len ženy, ale aj mužov. Ich úlohou je prijímať živiny. No pokiaľ sa menia na neestetické čierne bodky mali by ste konať! Príčin môže byť hneď niekoľko. Od genetiky, nesprávnej životosprávy, zlej starostlivosti až po nedôsledné čistenie pleti.

Pokiaľ problém s veľkými pórmi prenasledoval vašu mamu, mali by ste prijať fakt, že to bude zrejme genetikou. No môžete sa snažiť o nápravu aj vašu životosprávu. Pokiaľ holdujete alkoholu či cigaretám pokúste sa ich vylúčiť zo svojho diára. Viac času by ste mali tráviť aj na čerstvom vzduchu, vyhýbať sa mastným jedlám a dopriať telu dostatok spánku. Veľa chýb nastáva aj pri nesprávnej starostlivosti. Pokiaľ máte mastnú pleť, vyhnite sa pleťovým vodám s obsahom alkoholu. Vynechajte tiež kruté vytláčanie vyrážok a pórov, ktoré môžu viesť len k zhoršeniu. Radšej to prenechajte na odborníkov. Pokožku si pravidelne čistite. Ranné a večerné rituály by mali stačiť. Skúste staviť na overené produkty obsahujúce zložky, ktoré pomôžu mastnej pokožke a upchatým pórom. My sme pre vás pripravili pár tipov od PAYOT.

 

Payot Gommage Intense – abrazívny exfoliačný krém       

Jemný a zároveň intenzívny pleťový peelingový krém s mikročiastočkami odstraňuje nečistoty, ale aj odumreté bunky. Jeho úlohou je opäť rozžiariť pleť! Purifikuje a opravuje pokožku, zatiaľ čo zachováva jej prirodzenú hydratáciu. Čistí póry do hĺbky, vďaka kaolínu. Tento peeling zaraďujeme do klubu „najosviežujúcejší“.  Nájdeme v ňom: extrakt brusníc (antioxidant – zlepšuje tonus pleti), extrakt z ananásu (optimalizuje prirodzené obnovovanie pokožky s jemnými exfoliačnými účinkami), extrakt malachytu (prečisťuje, odvodňuje a podporuje odplavenie toxínov), extrakt smithsonit (tonizuje a revitalizuje pokožku), exfoliačné zložky (odstraňujú odumreté bunky) a čistiace zložky (čistia a rozjasňujú pleť).

 

Masque D´Tox – detoxikačná pleťová maska

Krémová Ílová maska čistí póry, purifikuje  a zbavuje sa známok únavy za necelých 10 minút! Odstraňuje prebytok kožného mazu, nečistôt a škodlivín. Táto maska je ideálna pre rýchle skrášlenie.

Jej zložky:

  • extrakty z grapefruitu majú sťahujúce a zvlhčujúce účinky,
  • bioecolia: reguluje a navracia rovnováhu pokožke,
  • extrakt smithsonit: tonizuje a revitalizuje pokožku,
  • alantoín: hydratuje a upokojuje podráždenú pleť,
  • kaolín: odstraňuje nečistoty a čistí pokožku,
  • extrakt malachytu: prečisťuje, odvodňuje a podporuje odplavenie toxínov.

Masque Purifiant – peelingová maska

Čistiaca a peelingová maska, ktorá má dvojitý čistiaci účinok: môžete ju používať ako masku na zmatnenie a vyhladenie pokožky alebo ako peeling pre vyčistenie pleti. Výťažok z čílskej mäty reguluje seboreu. Predchádza vzniku podráždeniam, ktoré sú príčinou nedokonalostí pleti. Obmedzuje a kontroluje tvorbu kožného mazu. Zinok obmedzuje tvorbu nadmerného mazotoku a normalizuje množstvo kožného mazu. Kaolín (biely íl) so silným absorpčným účinkom pleť vyčistí. Šípkový olej je bohatý na esenciálne mastné kyseliny, ktoré umožňujú schopnosť regenerácie pleti a bunkového rastu. Obsah retinolu je veľmi blahodarný pre liečbu akné. Regeneruje, hydratuje a pomáha hojeniu. AHA estery spôsobujú mikroabraziu pleti, vyhladzujú ju a napomáhajú k odstráneniu nedokonalostí či vyhladzujú povrch kože. Viditeľne redukujú nedokonalosti (pupienky a čierne bodky) a čistia upchaté póry.

Expert Points Noirs – čistiaci gél

Čistiaci gél na upchaté póry ozdravuje pleť do hĺbky a sťahuje ju. Obsahuje tiež výťažok z chilskej mäty, zinok, kyselinu glykolovú a výťažok z ružového ovocia.

Elixír Purete – esencia na mastnú pleť

Ľahké sérum určené na purifikáciu, reguláciu mazu a zjemnenie pleti. Tiež obnovuje žiarivosť bez lesklých efektov. Vyčistí do hĺbky, spomalí tvorbu mazu a predchádza tiež vzniku akné.

Crème Matifiante – zmatňujúci a hydratačný krém

Postará sa o nadmernú tvorbu mazu a zachová matný vzhľad po celý deň. Obsahuje výťažok z chilskej mäty, tiež je obohatený o ružové ovocie, ktoré viditeľne zmenšuje póry a zjemňuje pokožku.