Máte sedavé zamestnanie a na cvičenie nemáte čas? Ale blížiace sa leto a neestetické faldíky vám spôsobujú vrásky na čele. Túžite po sexi krivkách, ktoré by ste chceli odhaliť na kúpaliskovej premiére? Niekedy stačí aj pár minút pohybu denne, ubrať z kalórií a pritvrdiť! Bez pevnej vôle to však nepôjde.

„Mala by som schudnúť!“ Presne túto vetu si denne hovorí X žien. Ale koľko z nich neostane iba pri kritickom povzdychu a svoj plán dotiahne až dokonca? Ruku na srdce, milé dámy. Ktorej z vás už miliónkrát prekazil diétny režim nejeden chutný koláčik či pani Lenivosť. O tom, že pri chudnutí platí rovnica: vyšší energetický výdaj a nižší príjem nemusíme veľmi básniť. Pri redukcií hmotnosti tvorí 75% úspechu strava a 25% pripadá na cvičenie. Tak sa na to poďme spoločne pozrieť…

30 minút kardia denne

Fitness trénerka odporúča šesťkrát do týždňa tridsaťminútový kardio tréning. Môžete si vybrať: beh, rýchla chôdza, cvičenie na stacionárnom bicykli alebo na stepperi. Akýkoľvek pohyb, ktorý rozprúdi krv a prinúti telo spaľovať tuky. Dôležité je, aby sa tepová frekvencia pritom pohybovala na úrovni 135 až 145 pulzov za minútu, čo je na úrovni mierne zvýšenej námahy, pri ktorej sa začíname potiť.

Tepová frevencia nemôže stúpnuť

Keby tep vyskočil vyššie, telo by začalo spaľovať glykogén zo svalovej hmoty a nie tuk! A my by sme sa márne snažili „vypotiť aj dušu“.  Pulz si môžete zmerať tak, že na chvíľu prestanete cvičiť a ruku priložíte  na krčnú tepnu alebo sa riadime inteligentnými kardio strojmi. Tie nás okamžite upozornia, keď opustíme fázu spaľovania tukov a prehupneme sa k spaľovaniu glykogénu. Väčšina ľudí si myslí, že čím je ich nadváha väčšia, tým intenzívnejšie by mali cvičiť. Paradoxne je to naopak. Čím sme ťažší, tým skôr nám stúpne tep, lebo srdce musí pri tréningu podstúpiť väčšiu záťaž. Takže poďme na to!