Pomocou detoxikácie sa môžete zbaviť nahromadených toxínov. Odvďačí sa vám krv, pečeň, obličky, črevá, lymfatický, močový systém aj koža. Takto sa nielen očistíte, ale dobijete si aj baterky. Pre tukové vankúšiky to neveští tiež nič dobré. Nezabudnite však, že hlavným pravidlom je piť veľa vody a zvoliť tie správne potraviny. 

Počas dlhého chladného obdobia jesene a zimy si naše telo dosť vytrpelo. Mrazivé teploty, ťažšia strava či viac leňošenia pre nepriaznivé počasie. A potom nasleduje jarná únava! Preto by sme mali naše telo nakopnúť sviežou očistou, ktorá okrem úbytku váhy zbaví organizmus celkovej únavy.

Nemusíte (nemôžete!) zas vaše telo pol roka trýzniť na 3 vlašákoch za deň. Postačí uprednostniť aspoň jeden mesiac jedlá zo surovej zeleniny a zbytočne sa nezaťažovať mastnotami. Nezabudnite sa každý deň naštartovať pohárom s citrónovou šťavou. Do obeda si doprajte kvalitný zelený čaj a nevynechajte ani prechádzky v prírode. Nie len kvôli pohybu, ale aj preto, aby ste zhlboka dýchali a lepšie okysličovali krv, a pomohli tak aj svojej pokožke.

Keď už sme pri tej pleti, vyskúšajte detoxikovať nie len zvnútra, ale pustite sa aj na vonkajšiu úpravu. Pílingom či maskami odstránite nežiaduce látky a prekrvíte pokožku. Môžete vyskúšať aj naparovanie nad bylinkovými kúpeľmi. Nad parou sa póry otvoria a účinné látky sa viac absorbujú.

 Náš tip: Na rozjasnenie pleti

Maska Visage Clarté od Payotu
Táto zosvetlujúca, vyhladzujúca a rozjasňujúca maska nasýtená derma –whiteberry komplexom okamžite obnovuje žiarivosť pleti a prebudí vašu krásu behom 10 minút. Môžeme v nej nájsť: extrakt z lomikameňa, ktorý bojuje proti voľným radikálom a má tiež rozjasňujúce vlastnosti.  Vitamín C sa používa pri spomalení tvorby pigmentov melanínu. To pomáha presvetliť pleť. Prispieva k syntéze kolagénu – proces, ktorý môže spomaľovať starnutie. Základná prírodná zložka dermis, kyselina hyaluronová hrá životnú úlohu pri hydratácii pokožky. Zabezpečuje dlhotrvajúcu hydratáciu.