Život je krátky na to, aby sme chodili len z práce do práce, starali sa o domácnosť a neustále vymýšľali čím zaplníme hladné krky. Aj keď bez práce nie sú koláče, v našom prípade, peniaze, a teda aj kopec potrebných vecí, nesústreďte sa iba na ne! Z kolotoča povinností sa skúste vytrhnúť vďaka priateľom, partnerovi alebo deťom. No niekedy stačí aj hodinka krásy „sama so sebou“! Investujte čas do svojej krásy a prečistíte aj svoje myšlienky.

Ak sa hlásite k skupine workoholikov a prácu máte v hlave 24 hodín denne, 7 dní v týždni vyskúšajte ju vypúšťať aspoň počas víkendov. Ani tie neumyté okná a nepovysávané koberce vás nezabijú. Alebo do domácich prác zapriahnite aj svoje deti či partnera. Pôjde to omnoho rýchlejšie!  A vám konečne ostane chvíľa voľna pre pár hodín krásy! Začnite našimi dvoma tipmi.

  1. Aj nohy si zaslúžia luxus

Naše „labky“ nás denne nesú stovky metrov, a predsa im nevenujeme dostatočnú pozornosť. Prichádza leto, čas kedy na svetle vidieť všetky nedokonalosti. Preto by sme si ich mali patrične pripraviť na premiéru v sandáloch. Obrúsiť, prelakovať a vyvoňať! Ako na to? Nohám pred pedikúrou najprv doprajte horúci desať minútový kúpeľ so soľou. Nielenže nohy príjemne uvoľní, ale ich tiež výborne pripraví do fázy odstraňovania zhrubnutej kože. Potom ich zľahka poutierajte, nechty a miesta medzi prstami vydezinfikujte a natrite lekárskou vazelínou. Najlepšie sa prebytočná koža odstraňujte po tenkých lupienkoch sterilným skalpelom. Tieto miesta by sa mali potom ešte dôkladne zbrúsiť brúskou.  Nechtom sa venujte až nakoniec. V prvom rade je potrebné ich odmastiť, odlakovať, pokožku nechtového lôžka jemne pozatláčať, nadbytočnú kožičku a nerovný povrch zbrúsiť. Potom sa môžete vrhnúť na správne strihanie (do mierneho oblúka).  Na záver im môžeme dopriať ešte upokojujúci zábal.

  1. Sexi pevné telo

Plavková sezóna už klope na naše schránky a my sa chceme páčiť! Okrem dostatočného pravidelného pohybu vyskúšajte aj spevňujúce telové krémy. Tie by sa mali postarať o povädnutú pokožku a zlepšiť elasticitu pleti. Zacieľte ich na brucho, stehná, prsia, paže a zadok. Masáže špeciálnymi krémami si doprajte pravidelne a neodvďačí sa vám iba pokožka, ale aj sebavedomie.