Masky sú najjednoduchším krokom nášho skrášľujúceho procesu! Maska raz alebo dvakrát týždenne predstavuje kľúčový krok pre zdravú a žiarivú pleť. Ak si myslíte, že viete o maskách všetko, zamyslite sa ešte raz! Zameriame sa na tri nové trendy, ktoré prevracajú základy starostlivosti o pleť naruby:

Multimaskovanie: maska šitá na mieru

Ak sa pohybujete na Instagramu, nemohol Vám ujsť nový trend „Multimaskovanie“. Veľa blogeriek prepadla tomuto novému smeru v nanášaní masiek, ktorý premieňa rutinu starostlivosti o pleť v karneval! Na všetky oblasti tváre nanesiete inú masku, na rozšírené póry na nose, začervenané tváre alebo lesklé čelo.

Payot je fanúšikom tejto techniky, pretože pre každú časť tváre môžeme použiť iný produkt. Použite čistiaci masku na T-zónu. Povedzte zbohom nežiaducemu lesku, škvrnám a čiernym bodkám! Na líca je vhodná hydratácia pre vyživenie pleti, navrátenie elasticity a zmiernenie začervenania. Použite plátky pod oči špeciálne navrhnuté pre citlivé očné kontúry a zbavte sa známok únavy.

Peelingové masky

Ak skôr preferujete rýchlosť ako „multimaskovanie“, potom sú pre Vás peelingové masky ideálnym riešením. Aktívne látky sa uvoľňujú počas toho, čo maska tuhne. Všetko čo potrebujete k odobraní masky je vatový tampón. Jednoducho sa nanášajú, sú efektívne a nenarobia neporiadok. Kým o seba staráte, môžete skontrolovať emaily alebo povysávať.

Ako nanášať: Umyte si tvár teplou vodu, aby sa roztvorili póry, potom osušte uterákom. Naneste masku, vyhnite sa okoliu okolo očí, obočia a pier. Nechajte pôsobiť 15 minút a potom masku odstráňte pomocou navlhčeného vatového tampónu.

Nočná maska

Nočná maska Sleeping pack  je inšpirovaná trendmi z Južnej Kórei. Maska sa nanáša pred spaním a nedáva sa dolu, aby mohla pracovať, zatiaľ čo pleť regeneruje, táto fáza prichádza medzi polnocou a 2 hodinou rannou. Nemusíte sa báť o svoje obliečky: nemastná textúra masky sa rýchlo vstrebáva.

Takáto maska je ideálna pre citlivú pleť, pretože jemne uvoľňuje aktívne látky. Pokiaľ Vaša pleť javí známky únavy, použite namiesto svojho obvyklého nočného krému nočnú masku po celý týždeň. Payot miluje masky, ktoré nie je nutné zmývať. Všetko, čo musíte urobiť, je masku naniesť, zavrieť oči a prebudiť sa so sviežou a odpočinutou pleťou. Kto by si pomyslel, že Morpheus, grécky boh spánku, bude najlepší priateľ Vašej pleti?

Ste v pokušení vyskúšať tieto nové trendy?