Snívate o chvíľke pohody doma? Čo takto kúpele z pohodlia vlastnej kúpeľne? Doprajte svojmu telu a mysli relaxačný a upokojujúci zážitok s holistickým liečebným rituálom, ktorý ľahko zvládnete z domova.  

 1. Vytvorte si doma svoju vlastnú kúpeľnú atmosféru

Kúpele sú známe svojou zenovou a relaxačnou atmosférou. Pokiaľ chcete túto kľudnú atmosféru navodiť, najskôr sa uistite, že vás telefón neruší a prepnite ho do režimu lietadlo. Potom si môžete pustiť tichú hudbu alebo zvuky prírody, záleží len na Vašich preferenciách.

Zvoľte tlmené svetlo, mierne zavrite okenice a zapálením harmonizačnej sviečky Bougie Harmonisante sa ponorte do kľudnej a voňavej atmosféry. S božskými tónmi jazmínu a pižma pomáha odbúravať stres a napätie a harmonizuje telo a myseľ.

Je vyrobená vo Francúzsku a skladá sa zo 100% prírodného repkového vosku a bavlneného knôtu. Jej výhoda? Vďaka nízkemu bodu topenia horí pomaly a tým pádom dlho vydrží. Potom už len vyčkajte na skutočné prebudenie zmyslov.

 1. Doprajte svojmu telu harmonizujúci zážitok

Poznáte ruženín? Tento polodrahokam údajne vyžaruje pozitívne vlny s upokojujúcimi účinkami a pôsobí priamo na Vašu pohodu. Začnite svoje domáce kúpele dvojitým ľahkým telovým peelingom s Granité Exfoliant Corps. Je obohatený o mikrokryštáliky ruženínu a arganovej škrupinky a ponúka dvojitý peeling, ktorý je ideálny pre odstránenie nečistôt a odumretých buniek, zároveň odhaľuje jemné a žiarivé tóny pleti. Jeho ružová textúra sa rozplýva na pokožke, ktorú prevonia pudrovými tónmi. Exfoliácia stimuluje obnovu buniek, pretože umožňuje mladým, čerstvým bunkám zaujať miesto na povrchu pokožky. Umožňuje tiež lepšie prenikanie účinných zložiek starostlivých prípravkov.

Pre odvodňovací účinok nanášajte peeling krúživými pohybmi zospodu hore smerom k srdcu. Pre väčší povzbudzujúci účinok používajte dynamické pohyby dopredu a dozadu. Tento telový rituál zavŕšite použitím balzamu Baume de Douche Réconfortant. Táto krémová starostlivosť účinne čistí a vyživuje pokožku a umožňuje jemné odstránenie posledných zbytkov peelingu. Vaša pokožka bude opäť príjemná a pružná a jej štruktúra bude vyhladená. Po peelingu by mala vždy nasledovať kvalitná výživa, ktorá pomôže hydrolipidickému filmu regenerovať sa. Créme Nourrissante, súčasťou  ktorého sú tiež mikrokryštáliky ruženínu, ktoré skrášľujú pokožku, dokonalo doplní váš kúpeľový rituál.

Rozšírte si relaxačný zážitok o ošetrenie tváre. Domáca starostlivosť, na ktorú často zabúdame kvôli nedostatku času v našom rušnom živote, je ideálna príležitosť, kedy vytiahnuť zo šuplíku pleťové masky. Sú plné aktívnych zložiek a ich výhodou je, že ponúkajú zacielenú starostlivosť pre potreby Vašej pleti.

 1. Zakomponujte do Vašej starostlivosti masky na tvár

Ak sa požiadavky Vašej pleti neustále menia, masky Payot sú tu pre vás v každej situácii!  Chýba Vašej pleti jas? Nočná maska My Sleep & Glow redukuje známky únavy a zanecháva pleť odpočinutú a žiarivú, ako by sa práve dobre vyspala. Objavili sa v poslednej dobe

na Vašej krásnej tvári drobné nedokonalosti? Čistiaca pleťová maska Pate Grise Masque Charbon čistí a zmatuje pleť, vyhladzuje jej štruktúru a redukuje nedokonalosti. Trpí Vaša pleť začervenaním v dôsledku chladu? Doprajte jej potrebný komfort pomocou jemnej krémovej masky Creme n°2 Masque Peel-off Douceur. Payot má masky pre každou potrebu pleti!

  1. Kombinujte starostlivosť s masážou pre dosiahnutie lepších výsledkov

  Použitie presných gest a starostlivo vybraných kozmetických doplnkov zvyšuje účinnosť produktov a predlžuje ich účinky. Spoločnosť Payot sa nechala inšpirovať rituálmi starostlivosti v salónoch a vytvorila rad Face Moving, profesionálne doplnky pre domáce použitie. Môžete posunúť ďalej Vašu domácu starostlivosť a dopriať si lifting tváre pomocou Gua Sha, tvarovanie tváre kremenným valčekom Quartz Roller alebo vyskúšať vyhladzujúce poháriky na tvár Cups De Massage.

  Ak chcete využiť blahodarné účinky prírodnej starostlivosti Herbier, zahrejte niekoľko kvapiek Huile De Beauté Visage medzi dlaňami a priložte ich na 5 sekúnd na očné viečka, abyste ich uvoľnili. Najtenším koncom Gua Sha vyhlaďte oblasť od vonkajšieho kútika oka až k línii vlasov, aby ste vyhladili vrásky. Tento postup môžete opakovať trikrát na každej strane oka.

  Ďalší spôsob, ako spojiť starostlivosť a pohyb tvárových svalov: slávna Gym Beauté Payot®. Vďaka rôznym pohybom si môžete spevniť tvár a redukovať jemné vrásky. Korytnačka, sova ani motýľ už pre vás nebudú iba zvieratá, ale aj konkrétne pózy pred zrkadlom. Výsledky sú zaručené! Cvičenie ako každé iné, ktoré Vám vykúzli úsmev na tvári, aby ste ho každý deň (znovu) objavili pred zrkadlom.

  1. Hýčkajte svoje ruky

  Pred zahájením akejkoľvek starostlivosti sa uistite, že máte čisté ruky. Vaše ruky sú oslabené častým umývaním  a je potrebné venovať im starostlivosť zvlášť v dnešnej dobe. Nezabúdajte, že chrbát ruky nemá žiadne mazové žľazy, ktoré by vylučovali ochranný maz a preto je obzvlášť krehký a ľahko podlieha vysúšaniu.

  Vyberte si hydratačný umývací prípravok, ako je napríklad nový Soin Nettoyant Mains Surgras. Jeho zloženie je založené na micelách – jemných povrchových aktívnych látkach prírodného pôvodu, účinne čistí a odstraňuje nečistoty a po opláchnutí zanecháva ruky neuveriteľne hebké. Tento denný čistiaci prípravok obohatený o kvetový med hĺbkovo vyživuje pokožku, zmierňuje pocity pnutia a navracia jej pohodlie a pružnosť. Zamilujete si krémovú, jemne ružovú textúru, ktorá sa pri kontakte s vodou premení na veľkorysú penu. Výsledok: vaše ruky sú zahalené závojom blahodarnej hebkosti bez mastného povrchu.

  1. Zachovajte si výhody domáceho kúpeľného pobytu

  Aby ste  si mohli čo najdlhšie užívať výhody tohoto intenzívneho uvoľnenia, nevracajte sa ihneď do bežného života. Oblečte si župan alebo pohodlné oblečenie, uvarte si bylinný čaj, čítajte si, venujte sa  vedomému dýchaniu, jednoducho akejkoľvek činnosti, ktorá vám urobí dobre. Ideálne je naplánovať si domácu kúpeľnú procedúru na koniec dňa, aby ste mohli rýchlo a kľudne zaspať.