1. júla 2021 ľudstvo vyčerpalo všetky zdroje, ktoré je Zem schopná obnoviť za jeden rok. Povedomie o energetických a ekologických krízach vedie k nebývalej zmene spotreby, ktorá spojuje tri základné pojmy: prirodzenosť, lokáciu a jednoduchosť. Trh s kozmetikou nie je výnimkou z tohto transformačného hnutia a teraz zažíva revolúciu, kde sa Clean Beauty neustále viacej presadzuje.

Odlišná spotřeba

Payot sa ďalej otvára k ešte prirodzenejšiemu a prírode bližšiemu prístupu k vývoji prírodnej starostlivosti a zníženiu našeho dopadu na životné prostredie. V spoločnosti Payot bola 100 % odstránená papierová fakturácia, 100% našich lepenkových obalov je teraz z lesov obhospodarovaných udržateľným spôsobom a viac než 75% našich obalov je teraz vyrobených z recyklovateľných materiálov.

Den za dňom sa trochu viacej zaväzujeme k planete a pestujeme svoj podpis vyplývajúci z našej i francúzskej kultúry tým, že sme lokalizovali design, laboratóriá, výrobu a balenie našich produktov do Francie. Chceme ale ísť ešte ďalej.

Nový rad, zaväzujúci sa spotrebiteľom i planéte: Herbier

Dnes Payot vyvinul Herbier, rad 5 certifikovaných organických kozmetických produktov starostlivosti o pleť, skutočnej alternatívy ku konvenčnej kozmetike. Po stopách botanikov Payot cestoval po Francúzsku, aby vybral esenciálne oleje a organické botanické výťažky, čisté a výhradne pestované vo Francúzsku. Náš cieľ: dať pokožke len to, čo potrebuje, nič viac. To je dôvod, prečo sú zloženia produktov  Herbier  krátke a obsahujú menej  než 10 prísad * a zároveň sa oslobodzujú od kontroverzných látok. Veganské, bez syntetických vôní a 100% francúzske produkty pre staroslivosť   o pleť Herbier s francúzskymi a organickými esenciálnymi olejmi zo slamihy, levandule, tymiánu a rozmarínu.

Naviac, dózy a flaštičky tohoto radu sú vyrobené z recyklovateľného skla a nemajú žádne vonkajšie obaly. Ich etikety je možné recyklovať, dokonca aj tie priehľadné sú rastlinného pôvodu. S radom Herbier Payot podpisuje návrat ku zdravým a jednoduchým hodnotám, ale v žiadnom prípade neobetuje svoju senzorialitu, ktorá je pre našu značku na predných miestach.

*mimo Crème Universelle

Štítok dôvery

Produkty Herbier sú certifikované značkou Cosmos Organic od spoločnosti Écocert. To znamená, že viac než 95% rastlín, z ktorých sú čerpané látky obsiahnuté v produktoch Herbier, sú pestované ekologicky. Štítok Cosmos Organic tiež zaručuje metódy výroby a spracovania, ktoré rešpektujú ľudské zdravie a životné prostredie, zachovanie biologickej rozmanitosti, rozumné využívanie prírodných zdrojov, nepoužívanie petrochemických alebo geneticky modifikovaných prísad a využitie recyklovateľných obalov.

Cosmos sú európske špecifikácie harmonizujúce záruky ekologických kozmetických etikiet medzi rôznymi európskymi krajinami. Držanie tohto označenia vyžaduje súlad so špecifickým a náročným zoznamom overeným auditom.

Zachovanie našeho francúzskeho bylinkárskeho dedičstva

Prostredníctvom radu Herbier sa spoločnost Payot zaviazala Fondu pre uchovanie levandule v Provence. Tento fond financuje programy výskumu a vývoja zamerané na hľadanie ekologických riešení  pre ochranu levandule. Vedľa tohto fondu Payot poskytuje svoju podporu ako sponzor a partner programu „Green & Lavender“ a vyzíva farmárov ku zlepšeniu všetkých fáz ich produkcie. Za každý predaný pleťový krém Créme Universelle Herbier je do programu venované tiež 1 €. Payot pracuje aktívne a konkrétne na ochrane Zeme a bohatstva, ktoré nám naša planéta ponúka.

Smerom k ešte viac rešpektujúcemu a oddanejšiemu rituálu

Pretože Payot vidí krásu v pohybe, náš záväzok je súčasťou krátkodobého, strednodobého a dlhodobého horizontu, aby sme vám mohli ponúknuť starostlivosť , ktorá bude stále viac rešpektovat vašu pokožku a našu krásnu Zem. Tento rok implementujeme nové stanovy. Úplne eliminujeme kontroverzné materiály, zvyšujeme naše percento zložiek prírodného pôvodu (ION) v našich produktoch na 80% a znižujeme počet prísad v našich zloženiach. Naša túžba: ponúknuť vám účinné a dobre tolerované zloženia bez kompromisov v oblasti bezpečnosti a senzoriky našich produktov, ktoré sú pre našu značku tak dôležité. Aby sme vám mohli ponúknuť stále oddanejšie kozmetické produkty, bude v roku 2025 100% obalov použitých pre produkty Payot vyrobených z recyklovaných a / alebo recyklovateľných materiálov a do roku 2030 usilujeme o plastovú neutralitu!