Esenciálne oleje, ktoré sa používajú už  v čínskej a indickej medicíne, sa dnes tešia obnovenému záujmu. Protizápalové, upokojujúce  a antibakteriálne, ich mimoriadne  vlastnosti sa používajú pre liečebné účely, pre pohodu a … pre krásu! Esenciálne oleje, ktoré sú často prehliadané, zapôsobia svojou rozmanitosťou a mnohými prednosťami natoľko, že neviete, kde začať, keď práve začínate. Pomôžeme vám!

Čo je to esenciálny olej?

Esenciálny olej je koncentrovaný aromatický extrakt, ktorý pochádza z rôznych častí rastliny – kvetov, okvetných plátkov, podzemkov, vetvičiek atd. Získava sa parnou destiláciou, aby sa oddelili aromatické molekuly rastliny. Potom sa získa dokonale čistý produkt, ktorý musí byť použitý vo veľmi nízkej dávke, pretože je prirodzene silný a veľmi nabitý účinnými látkami.

Na výrobu 1 L esenciálneho oleja je potreba 1 kg klinčekov, 50 kg lavandínu alebo 150 kg levandule. Účinky esenciálneho oleja sa líšia v závislosti na rastline, dokonca na časti rastliny, z ktorej je esenciálny olej získaný.

Aké sú rozdiely medzi esenciálnym olejom, rastlinným olejom a kvetinovou vodou?

Zvláštnosťou esenciálnych olejov v porovnaní s inými druhmi rastlinných extraktov, ako je kvetinová voda (tiež nazývaná hydrosol), je jej koncentrácia. Kvetinová voda se získava z vody použitej pri destilácii k získaniu esenciálneho oleja. Obsahuje menej než 5% aromatických molekúl v porovnaní so samotným esenciálnym olejom, ktorý je veľmi koncentrovaný a silný, a ktorý obsahuje až 100% aromatických molekúl.

„Esenciálny olej“ je mierne zavádzajúci výraz. Je to vlastne nemastný koncentrát prchavých látok,  zataľ čo  rastlinný olej je skutočný olej. Vyrába sa lisováním za studena zo semien, dužiny, sušeného ovocia alebo  kvetín. Na rozdiel od rastlinného oleja a kvetinovej vody, ktoré nepredstavujú žiadnu zvláštnu kontraindikáciu, je potrebné esenciálne oleje používať opatrne, rešpektovať dávkovanie a dodržovať doporučenie, aby sa predišlo akémukoľvek riziku.

Prečo používať k starostlivosti o pokožku esenciálne oleje?

O esenciálnych olejoch počúvame častejšie v spojitosti s liečbou ochorení než k prevencii vzniku vrások – a napriek tomu! Silná dávka esenciálnych olejov v bioaktívnych zložkách je veľmi zaujímavá pre cielené riešenie potrieb pleti. Esenciálne oleje prenikajú hlboko do kožnej bariéry, čo umožňuje dobrý prienik účinných látok a pôsobenie na celé telo. Preto je o nich v kozmetike veľký záujem. Esenciálne oleje naviac obsahujú aromatické molekuly, ktoré im dodávajú prirodzenú vôňu, čím sa výrobca môže vyhnúť pridávaniu syntetickej vône.

Naše aktuálne najobľúbenejšie esenciálne oleje

 

ESENCIÁLNÝ OLEJ SLAMIHA

Slamihový esenciálny olej má protizápalové a antioxidačné účinky a pôsobí ako lapač voľných radikálov. Skutočný posilovač mikrocirkulácie pokožky, je známy tým, že zlepšuje stav pokožky. Slamiha je typická stredomorská rastlina a je tiež nazývaná rastlina nesmrteľnosti.

Herbier Huile de Beauté obsahuje správnu dávku esenciálneho oleja zo slamihy z ekologického poľnohospodárstva v  Drôme, aby vašej pokožke poskytol presne to, čo potrebuje. Posiluje imunitnú obranu pokožky a zároveň zlepšuje jej štruktúru. Tento suchý olej, navrhnutý bez syntetickej vône, zanechává na vašej pokožke obklopujúcu  a slnečnú vôňu nesmrteľného esenciálneho oleja.

LEVANDULOVÝ ESENCIÁLNY OLEJ

Levandulový esenciálny olej je známy tým, že upokojuje pokožku a myseľ. Jeho ukľudňujúca vôňa   sa tradične používá ku zlepšeniu kvality spánku a zmierneniu úzkosti. Levandulový esenciálny olej s protizápalovými účinkami tiež regeneruje a podporuje detoxikáciu pokožky.

Doprajte svojej pokožke detoxikačnú kúru s krémom na tvár Herbier Créme Universelle, s organickým levandulovým esenciálnym olejom z Vaucluse. Jeho zloženie je vhodné pre všetky typy pleti. Upokojuje a hydratuje, vaša pleť je žiarivá a pokožka získa hebkosť a pohodlie. Jeho prirodzená kvetinová vôňa uchváti a uvoľní myseľ.

HUILE DE BEAUTÉ VISAGE

Olejové sérum s esenciálnym olejom slamihy

46 €

CRÈME UNIVERSELLE VISAG

Univerzálny pleťový krém s levanduľovým esenciálnym olejom

44 €

TYMIÁNOVÝ ESENCIÁLNY OLEJ

Tymiánový esenciálny olej, známy svojimi stimulačnými a povzbudzujúcimi vlastnosťami, revitalizuje pokožku a posiluje myseľ. Tonizuje a zároveň zlepšuje krvný obeh a pevnosť pokožky. Herbier Huile Corps Revitalisante s organickým tymiánovým esenciálnym olejom z Aveyronu detoxikuje a revitalizuje pokožku tela. Jeho vysoko výživné zloženie zanecháva pokožku krásnu a hebkú a myseľ hlboko uvolnenú. Tento olej, ktorý vás vyzývá k masáži, poskytuje okamžik intenzívnej relaxácie a obklopuje pokožku jemnými citrónovými tónmi esenciálneho oleja z tymiánu.

ROZMARÍNOVÝ ESENCIÁLNY OLEJ

Drenážny esenciálny olej z rozmarínu zlepšuje pohodlie a pružnosť pokožky. Vďaka svojmu zloženiu sa rozmarín tradične používa v prípadoch fyzickej a intelektuálnej únavy. Hlboko uvoľnite svoju pokožku a svaly pomocou vyživujúceho tuhého krému na tvár a telo Herbier Barre de Massage Nourrissante Visage et Corps s organickým rozmarínovým esenciálnym olejem z Korziky. Jeho relaxačný a drenážny účinok vám poskytne okamžik absolútnej pohody. Tento tuhý krém, ktorý je prirodzene parfemovaný relaxačnými a sviežimi tónmi esenciálneho oleja z rozmarínu, sa na pokožke priamo rozpúšťa.

Tieto štyri  esenciálne oleje pomáhajú posilniť  obranný systém pokožky a pomáhajú vyplavovať toxíny z mestského prostredia a ďalšie  nečistoty, ktoré sa hromadia v pokožke, a zároveň poskytujú hlboké uvolnenie pre telo i myseľ.

HUILE CORPS REVITALISANTE

Telový revitalizačné olej s tymianovým esenciálnym olejom

40 €

BARRE DE MASSAGE

Tuhý telový a tvárový krém s esenciálnym olejom rozmarínu

21 €