Pigmentové škvrny

S vekom je dobré strážiť si nielen vrásky, ale i pigmentové škvrny. Medzi hlavné faktory, ktoré zabraňujú distribúcii melanínu, ktorého hromadenie spôsobuje pigmentové škvrny, sa radí: slnko, genetika a prirodzené starnutie pleti. Ďalšími dôvodmi vzniku hyperpigmentácie potom môže byť hormonálna disbalancia alebo zápalové akné, u ktorého sa pod vplyvom UV žiarenia začne uvoľňovať melanín.

Dôležitou prevenciou je potom už omieľané užívanie krémov, ktoré poskytujú ochranu proti UVA a UVB žiareniu. Je preto dobré používať krémy s SPF nielen v lete u mora.

Niacinamid

Jedná sa o všestranný vitamín, často ho potom môžeme nájsť pod názvom vitamín B3. Podobne ako ostatné B vitamíny sa stará o správnu činnosť nervovej sústavy, pokožky a bojuje tiež proti nadmernej únave.

Avšak, aké sú jeho benefity pre pleť? Veľmi dôležité je, že niacinamid má protizápalové účinky a sťahuje póry, je teda účinný na redukciu akné. Zvyšuje hladinu kolagénu  v pokožke, takže je vhodný i pre suchú pleť. V rade Harmonie je dôležitá jeho ďalšia vlastnosť – zjednocuje pleť a zabraňuje vzniku pigmentových škvŕn. Medzi ďalšie účinky tohto (až skoro zázračného) vitamínu patrí i to, že chráni proti poškodeniu zo slnečného žiarenia a chráni proti oxidačnému stresu.

Mesačný  kameň

Moc minerálnych kameňov je známa už  mnoho storočí. Poslednou dobou potom začína viacej a viacej prenikať do kozmetických produktov. Nezabudnime napríklad na masážny kameň gua sha alebo ruženínové masážne valčeky.

O mesačnom kameni si už starí Rímania mysleli, že je vytvorený zo zmrznutého mesačného svetla, mohla za to jeho lesklá podoba, ktorá pripomína Mesiac. Má upokojujúci účinok na pleť a zbavuje ju toxínov, tento minerál je odolný proti znečisteniu. Obsahuje stopové prvky, ktoré zaisťujú pleti zdravý vzhľad vďaka svojim hydratačným účinkom.   

Predstavenie  produktov

Produkty z radu Harmonie boli vytvorené v spolupráci s kórejským PAYOTom.

Harmonie Lotion je čistiaca voda, ktorou môžete odstrániť make-up, zároveň hydratuje a opravuje pigmentové škvrny. Pyšní sa 92,8 % prírodných látok.

Harmonie Sérum je silným bojovníkom proti pigmentovým škvrnám, zjednocuje a prejasňuje pleť. Naviac má príjemnú gelovo-krémovú textúru, ktorá sa dobre vstrebáva.

Harmonie Jour SPF30 je denný prejasňujúci krém, ktorý okrem blahodarných účinkov  na pigmentové škvrny tiež  obsahuje vysoký faktor, ktorý chráni pleť pred škodlivým UVA a UVB žiarením.