Začervenalosť, pnutie, podráždenie sú všetko znaky, ktoré vás môžu upozorniť na citlivosť vašej pokožky. Dnes vám PAYOT vysvetlí  pôvod týchto príznakov.  

Citlivá pleť nie je choroba, ale „stav pleti“, ktorý sa objavuje vplyvom rôznych faktorov (UV, vietor,zima, stres, kosmetika, menštruačný cyklus….) Tieto vonkajšie  a/alebo vnútorné faktory nemajú  zvyčajne vplyv na normálnu pleť, ale pôsobia negatívne na citlivú pleť, ktorá nadmerne reaguje na tieto útoky do chvíle, keď sa už nie je schopná sama brániť.  

AKO POZNAŤ CITLIVÚ POKOŽKU?

Pleť, ktorá pri sebamenšiom  kontakte s vonkajšími faktormi  ukazuje rôzne symptómy:  svrbenie, začervenanie, zápal, pnutie. Môže sa jednať o epizodickú krízu  alebo o permanentný stav (v tomto prípade hovoríme o atopickej pleti).

AKÝ RAD PAYOT POUŽÍVAŤ NA CITLIVÚ PLEŤ ?

S 90-ročnou praxou, Payot stavil na efektivitu svojho produktu Créme N°2 L´Originale a so sebavedomím nabraným niekoľkými generáciami  nechal vzniknúť  rad Créme N°2  špecializovaný  na citlivú pleť. Predstavuje účinnost ošetrenia so senzorialitou starostlivosti o pleť. Na pol cesty medzi svetmi  medicíny a kozmetiky vznikol náš rad Crém N°2 s kozmeceutickým prístupom, prevahou  účinnosti a senzorialitou v prospech ohľaduplnosti.

PREDNOSTI RADU

  • Hypoalergenné  zloženie
  • Zloženie obmedzené  iba na základné látky pre maximálnu toleranciu.
  •  Prípravky dôsledne testované pod dermatologickou kontrolou na subjektoch s citlivou pleťou.
  • Zmyslové zloženie v prospech tolerancie (Parfemácia, galenika….)

PRE HYDRATÁCIU

Objavte naše nové krémy starostlivosti o pleť  Créme N°2 Nuage  a Créme N°2 Cachemire. Ich inovatívne zloženie s výraznými textúrami bolo špeciálne  prispôsobené potrebám citlivej pleti. Skutočné antistresové ošetrenie, ktoré hydratuje, utišuje pocit nepohodlia  a zmierňuje podráždenie a začervenanie. V jadre zloženia nájdete kombináciu prebiotikprobiotik, ktoré pracujú v symbióze pre vyváženie kožnej flóry, jej posílenie a ochranu pred vonkajšími agresormi.

Výsledky: Pleť je hydratovaná ( Nuage), vyživená (Cachemire). Deň za dňom podráždenie a začervenanie mizne.

PRE UPOKOJENIE  

Zamerajte sa na našu kultovnú starosltivosť Créme N°2  L´Originale: perfektné riešenie pre upokojenie a hojenie malých „boliestok“ a potlačenie pocitu nepohodlia Vašej pleti:

  • Kožné reakcie  (začervenanie, drsnosť, erytom, pálenie), zpôsobené slniečkom, malé povrchové spáleniny, lišaj…
  • Podráždenie (popraskanie, začervenanie, svrbenie), zpôsobené  zimou, vetrom, znečistením, stres, odreniny
  • Citlivosť (začervenanie, svrbenie,brnenie) reaktívna pleť po holení, depilácii …

KOREKCIA

Naša starostlivosť o pleť novej generácie Créme N°2  CC Cream je multifunkčná. Hydratuje a zakrýva začervenanie  pomocou pigmentu,  zatiaľ  čo podporuje proces hojenia  vrchnej vrstvy  pokožky  a poskytuje vysokú ochranu  pred slnečnými  lúčmi.