Zatiaľ čo sa hrubé peelingy so zrniečkami používajú s veľkou starostlivosťou a veľmi občasne, niektoré jemnejšie textúry postupne začali zaručovať jemnosť a účinnosť. Zamerajme sa na tieto peelingy novej generácie!

POTREBUJE CITLIVÁ PLEŤ EXFOLIÁCIU?

Citlivá pleť je charakterizovaná pocitmi nepohodlia a podráždením spôsobeným rozpadom hydrolipidickej bariéry pleti. Nie je dostatočne silná pre efektívnu ochranu proti vonkajším agresorom. Začervenanie a pnutie sa pravdepodobne objaví, pokiaľ je pleť príliš preťažená.

Pleť je tiež vystavovaná nečistotám, ktoré sa usádzajú v póroch, a preto potrebuje exfoliáciu.

AKO EXFOLIOVAŤ CITLIVÚ PLEŤ?

Všetko záleží na osvojení správnych pohybov a textúr. Zrnkový peeling je príliš abrazívny a pri kontakte s citlivou pleťou môže spôsobiť malé zápaly. V tomto prípade je vhodné sa obrátiť na enzymatické peelingy.

Vďaka aktívnym látkam v ich zložení pôsobí ako chemický exfoliant. Netreba exfoliovať pomocou masáže, enzymatické peelingy sa nechávajú pôsobiť, ako pleťové masky, niekoľko minút a potom sa opláchnu.

Pre jemnú exfoliáciu odporúčame Gelée Gommante Douceur. Tento peeling s krémovo-gélovou textúrou vyčistí pleť a obnoví jej jas. Ponúka exfoliáciu, ktorá je jemná, a zároveň účinná. Pleť je vyčistená a odumreté bunky eliminované.

Pre okamžité prežiarenie a originálne senzorický zážitok vyskúšajte náš Peeling Oxigenant Depollant.

Táto peelingová maska ​​s trojitým okysličujúcim účinkom detoxikuje a vašej pleti ponúkne dúšok čerstvého vzduchu. Ružový gél sa na vzduchu premení na bielou utekajúcu penu, ktorá odstraňuje nečistoty. Jeho ovocná vôňa stimuluje zmysly, zatiaľ čo sa na vašej pleti pracuje.

A ČO POKOŽKA TELA?

Ak pokožka vášho tela zažíva rovnaké pocity nepohodlia ako vaša tvár, vyskúšajte veľmi vyživujúci jemný peeling. Náš zlatý peeling Gommage or Elixir predstavuje vhodný kompromis.

Plný zrniečok hnedého cukru sa tento peeling topí na pokožke a jojobový olej ju zanecháva vláčnu a hodvábne jemnú. Tento vyživujúci telový peeling s návykovou textúrou jemne exfoliuje pokožku.