SYLVOTERAPIE

Svetová zdravotná situácia prebudila skutočnú potrebu obrátiť sa k tomu, čo nám dáva pocit bezpečia. Príroda sa stáva útočišťom synonymom pohody, o ktorú je viac než kedy predtým nutné sa starať. V tejto súvislosti si sylvoterapia získava svojich následovníkov, fascinovaných jej prínosami.

 

Čo je to sylvoterapia?

Prax predkov, sylvoterapia, je založená na jednoduchom princípe: blízkosť stromov je prospešná pre našu rovnováhu a naše zdravie. Táto disciplína napomáha k reharmonizácii tela po psychickej, emocionálnej a fyzickej stránke. Z latinského silvia, „les“, sa sylvoterapia obecne praktikuje prechádzkou po lese pri plnom vedomí. Akási relaxácia a meditácia, vykonávaná v kontakte so stromami, môže mať tiež podobu objímania stromov, doslova „objatie stromov“, aby ste cítili a prijali ich energiu.

Sylvoterapia, skutočné umenie života považované v Japonsku za preventívnu medicínu, nie je nezlučiteľná s mestským životom. Spojenie medzi človekom a prírodou, ktoré je považované za zdroj kľudu a radosti, možno dosiahnuť v parkoch a verejných záhradách alebo jednoducho pozorovaním stromov na ulici.

Aké sú výhody sylvoterapie?

Sylvoterapia, inak nazývaná tiež „lesné kúpele“, má netušené prednosti pre telo a myseľ. Obnovenie spojenia s prírodou, dýchanie čistejšieho vzduchu a priblíženie sa k stromom pomáha znížiť stres, rýchlejšie sa zotaviť a zvýšiť energiu. Niekoľko vedeckých štúdií preukázalo účinok sylvoterapie na zníženie nervového napätia a stimuláciu imunitného systému. Stromy v skutočnosti šíria pachové molekuly, ktoré pôsobia na centrálny nervový systém a stimulujú produkciu neuromediátorov, ako je serotonín a dopamín, dva hormóny pohody. Prechádzky v lese sú tiež výborným prírodným receptom na zníženie krvného tlaku a zlepšenie kognitivných funkcií.

Zdá sa, že v našom prevážne mestskom živote sú ukľudňujúce účinky stromov v rozpore s našimi neustálymi sociálnymi a duševnými požiadavkami. Pamätajte, že ľudský druh sa vyvíjal v kontakte s prírodou, a preto prirodzene zostáva priaznivým prostredím pre jeho dobrý fyzický a psychický vývoj. Dominantná zeleň stromov je naviac farba preslávená v chromoterapii pre svoje ukľudňujúce vlastnosti. Sylvoterapiu niektorí jedinci hľadajú fyzickou prácou, zdieľaním okamžiku alebo dokonca pozorovaním živočíchov.

Sylvoterapia a krása pleti – Zamerajte sa na polyfenoly a flavonoidy

Krása je inšpirovaná sylvoterapiou a čerpá z prírody. To je prípad Lisse, jednoho z najnovších radov vytvorených značkou Payot. Pri hľadaní kožnej homeostázy ponúka produkty na bázi polyfenolov a flavonoidov, organických molekúl široko prítomných v rastlinnej ríši. Polyfenoly pozberané vo Švajčiarsku sa extrahujú z kôry alpskej borovice. Inhibíciou aktivácie TRPV-1 – receptorov prítomných na keratinocytoch a aktivovaných rôznymi škodlivými podnetmi, ako je environmentálny stres – polyfenoly z alpskej borovice znižujú oxidačný stres a precitlivelosť pokožky. Modulujú tiež uvoľňovanie neuromediátorov pre ukľudnenie a uvoľneniepokožky. Flavonoidy radu Lisse, pozberané vo Francúzsku, pochádzajú z divokej sirôtky. Zvyšujú prirodzenú produkciu kyseliny hyaluronovej v pokožke a obmedzujú jej odbúravanie.

Pre Payot je krása holistická, je to celok, harmónia medzi telom a mysľou. Ošetrenie LISSE, špeciálne navrhnuté k liečbe prvých známok starnutia, podporuje ukľudnenie a pohodu pokožky a ponúka jej závan čerstvého vzduchu, ako by ste sa nadýchli v lese.

Beauty rutina inšpirovaná prírodou

S Lisse si vychutnajte kozmetickú rutinu inšpirovanú sylvoterapiou založenou na komplexe bylinných rastlín, ktoré pokožke pomôžu znovu získať rovnováhu. Najskôr naneste Sérum Booster Repulpant. S 97 % zložiek prírodného pôvodu je vysoko koncentrovaný na kyselinu hyaluronovú. Toto gelové sérum vyplňuje vrásky a poskytuje okamžitý a dlhotrvajúci vyhladzujúci efekt. Zamilujete si jeho originálnu a sviežu textúru, ktorá okamžite preniká do pokožky.

Potom naneste Vyhladzujúci krém proti vráskam Crème Lissante Rides, ktorý chráni pokožku pred vonkajšími agresiami, vrátane škodlivého modrého svetla z obrazoviek. Tento ľahký a zamatový krém okamžite vyhladzuje pokožku a zanechá ju jemne prevonenú. Obohatený o extrakt z jablčníku bieleho, zabraňuje prenikaniu znečisťujúcich látok do pokožky. Nakoniec na večer Sleeping Crème Resurfaçante, ktorý koriguje vrásky a ponúka efekt novej pokožky. Botanický extrakt z ibišteku poskytuje jemnú exfoliáciu, ktorá pomáha pokožke regenerovať, keď spíte.

Už nikdy sa nebudete dívať na stromy rovnakým zpôsobom!

 

VAŠE VYHLADZUJÚCE OŠETRENIE PROTI VRÁSKAM

SLEEPING CRÈME RESURFAÇANTE

Nočný vyhladzujúci a regeneračný krém

CRÈME LISSANTE RIDES

Denný vyhladzujúci krém

SÉRUM BOOSTER REPULPANT

Koncentrované vyhladzujúce sérum

CURE 10 JOURS RIDES ÉCLAT EXPRESS

10denná kúra s kys. Hyaluronovou a retinolom