Trápi vás nepekná aknózna pleť s neustále rozkvitajúcimi vyrážkami, zväčšenými pórmi a mastnou pleťou? Za takéto patálie môže aj dedičnosť, hormonálne zmeny, tehotenstvo, stres, rôzne lieky, mastná kozmetika, vytláčanie alebo silné drhnutie kože. Okrem toho môžu pleti škodiť aj baktérie, vankúše, prikrývky, ale aj neumyté ruky, ktorými si chytáme tvár.

Už vieme, že ak má naša pokožka príliš veľa mazu, póry sa na nej upchávajú a vznikajú vriedky – akné. Internet je návodmi a radami ako sa zbaviť neestetických kráterov preplnený. A vaša pleť je tiež ešte stále preplnená vyrážkami? Dajte im navždy stopku! Základ spočíva, samozrejme, v starostlivosti. Bod číslo dva: nájsť ten správny prípravok alebo kombináciu prípravkov na ošetrenie. Vyskúšajte PAYOT profíkov na aknóznu pleť!

PAYOT CRÉME PURIFIANTE

Ľahký a jemný krém proti pupienkom a nadmernej tvorbe kožného mazu viditeľne redukuje nedokonalosti. Okrem toho dodáva žiarivosť a zabraňuje neestetickému lesklému efektu. Výťažok z čílskej mäty predchádza zapaľovaniu a obmedzuje tvorbu mazu. Zinok sa postará o ozdravný účinok, tiež normalizuje množstvo mazu. Kyselina glykolová má peelingový efekt a čistí upchaté póry. Olej z muškátovej ruže je zas bohatý na esenciálne mastné kyseliny, ktoré umožňujú regenerovať pleť. Na hojenie je vhodný retinol. Aj keď sa vám možno zo začiatku akné zhorší, žiaden strach, je to len dôsledok čistenia. Výsledný efekt je výborný – po akné ani stopy!

PATE GRISE

Krémová pasta s ichtamolom (látka, ktorá dokáže neutralizovať baktérie)  urýchli dozretie vyrážok v rekordnom čase. A aj keď tento výrobok pripomína sadru, predáva  sa už viac ako 50 rokov! Dokáže vytiahnuť z hĺbky nečistoty a urýchli zrenie akné až o polovicu. Pate Grise obsahuje tiež talek, ktorý purifikuje nečistoty a oxid zinečnatý. Ten vás ochráni pred agresiami z vonkajšieho prostredia. Pastu si môžete aplikovať na noc a ráno vás bude čakať milé prekvapenie.

SPÉCIALE 5

Na urýchlenie zahojenia pupienkov je určený práve tento špeciálny krém. Síra, ktorá sa v ňom nachádza, reguluje tvorbu mazových žliaz. Esenciálny olej z melaleuca purifikuje a vysuší. Kyselina salycilová má zase keratolytický účinok, čo vás môže jemne štípať, ale to je znak účinnosti.