Suché a popraskané pery v zime sú neodvratné. K obnoveniu jemnosti a pružnosti je často potrebné len mierne popostrčenie. Ako na to? Vyskúšajte náš postup starostlivosti o pery, ktoré vám budú všetci závidieť.

Pery a kútiky: Pozor, sú krehké

Rovnako ako pokožka tváre, sú i pery vystavované externým agresiám. Pokiaľ premýšľate o ochrane vašej krásnej tváre pred slnkom, vetrom, znečisteniami alebo dokonca pred teplotnými zmenami, často zabúdame, že aj naše pery vyžadujú pozornosť! Bez mazových a potných žliaz je pokožka našich úst tenšia než pokožka tváre. Pery a ich kútiky sú teda obzvlášť krehká a citlivá zóna. Majú tendenciu sa odierať a rýchlo sa poškodit. Našťastie máme v kabelke viacej než jeden trik, ktorý vám zaistí krásne a jemné pery!

Starostlivosť  o vaše pery začína správnou hydratáciou.

Starostlivosť o pery teda znamená predovšetkým ich obranu proti vonkajším agresiám. Liek=hydratácia. Nanesením výživného balzamu alebo  zvláčňujúcej tyčinky sú pery zabalené do ochranného filmu, ktorý im pomáha ostať zdravými. Môže to znieť otrepane, ale pravidelné pitie vody je tiež nevyhnutelné. Dobrá hydratácia je pre pohodu vašich pier nevyhnutná. Starostlivosť o vaše pery začína správnou hydratáciou.

Ak si chcete zachovať krásny úsmev, naneste si balzam na pery ráno po čistení zubov, po obede a nakoniec večer před spaním. Pretože je pokožka v priebehu noci vnímavejšia  k aktívnym zložkám starostlivosti, je tento posledný krok obzvlášť dôležitý. S ohľadom na to, že make-up má tendenciu pokožku vysušovať, môžete si pred aplikáciou rúžu  tiež vyživiť pery balzamom.

Vyberajte svoj balzam na pery starostlivo

Ponuka hydratačnej starostlivosti pre pery je široká a občas je ťažké sa rozhodnúť. Tvárou v tvár tejto kope  možností máme náš zoznam obľúbených látok. Účinný balzam by mal obsahovať:

  • Vosky – pre zaistenie dlhotrvajúcej ochrany a pre prevenciu dehydratácie pokožky.
  • Lipidy vo forme rastlinných olejov alebo masla – pre hlbokú opravu a výživu.

Milujeme topiacu a lahodnú štruktúru  Nutricia Baume Lèvres Cocoon. Jeho zloženie obsahuje samé dobré veci. Vďaka rastlinným olejom, bambuckému maslu a včeliemi vosku, tento výživný a upokojujúci  balzam opraví aj tie najsuchšie pery. Dokonalý spojenec pre akékoľvek ročné obdobie!

Uprednostňujte čisté a ekologické zloženie

Pri každodennom používaní a aplikácii priamo na pery je riziko požitia veľmi vysoké.Preto doporučujeme vyberať váš balzam tak, aby bolo jeho zloženie najprirodzenejšie , minimalistické a „čisté“. Vyvarujte sa minerálnych olejov, silikonov alebo iných látok narušujúcich endokrinný systém a uprednostňujte zloženie bez parfemácie a umelých farbív.

Raz do týždňa  urobte peeling pier

Málo známy tip, jemne exfoliuje vaše pery, odstráni všetky odumreté bunky a navráti perám ich jemnosť. Môžete použiť konkrétny peeling jemným masírovaním pier a následným opláchnutím. Existujú tiež jednoduché recepty  na prípravu domáceho peelingu napríklad s rastlinnými olejmi a cukrom. Pre dosiahnutie najlepších výsledkov nezabudnite po exfoliácii pery hydratovať. V ideálnom prípade by ste mali peeling urobiť  v noci pred spaním a počas spánku nechať balzam v silnej vrstve.. Prebudíte sa s detskými perami!

Čomu sa vyhnúť?

K udržaniu zdravých pier by mali  byť určité praktiky zakázané. Máme tendenciu , keď máme suché pery, si ich olizovať. Síce sa nám na chvíľku uľaví, ale po chvíli sú naše pery  ešte vysušenejšie.  To isté platí pre nepríjemný zvyk obhryzávania suchej kožtičky. Tieto nutkania všetko iba zhoršujú. Lepšie je urobiť ľahký peeling  a naniesť vyživujúci  balzam.

Takisto sa nedoporučuje příliš často dotýkať  pier rukami. Nie vždy sú dostatočne čisté  a môžu pery oslabiť alebo dokonca poškodiť. Nakoniec sa nedoporučuje  fajčenie. Cigarety pery vysušujú a môžu ich aj zafarbiť.

NUTRICIA LÈVRES COCOON

Vyživujúca starostlivosť pre pery

19,00 €