Zatiaľ čo nosenie masky je doteraz najbezpečnejším spôsobom, ako zastaviť epidémiu Covid 19, nie je to najlepšie riešenie pre našu pleť. Následky: pnutie, začervenanie, podráždenie, pupienky. Objavte naše tipy pre upokojenie a ochranu pokožky pod maskou.

  1. Pleť čistite šetrne, aby nedošlo k ešte väčšiemu podráždeniu

Nosiť rúško bráni pokožke správne dýchať. Pot sa už normálne neodvádza, ale mieša sa s teplom a vlhkosťou, ktorá sa vytvára, keď hovoríme. Vyvíja sa akési mikroklíma, ktoré je pre pokožku extrémne nepríjemné a pokožka sa bráni, ako najlepšie vie.

Pokiaľ chcete zmierniť škody, na konci dňa odstráňte  make-up a očistite pokožku. Uprednostňujte  jemné výrobky, aby ste  nedráždili už tak veľmi namáhanú pokožku. Rozpúšťajúce sa mikro guličky rastlinného uhlia z Gelée Nettoyante Pâte Grise  pomáhajú pokožke zbaviť sa všetkých nečistôt nahromadených  počas dňa . Dokonale čistá pokožka získa sviežosť a pohodlie

  1. Chráňte svoju citlivú pokožku ľahkou hydratáciou

Opakované trenie a chemikálie, ktorými sú ošetrované niektoré jednorazové masky, menia našu kožnú flóru. Pokožka sa zahreje, svrbí a môže sa objaviť začervenanie. Pokiaľ chcete obnoviť ochrannú bariéru pokožky, nie je nič lepšieho než hydratačná starostlivosť  s upokojujúcimi látkami. Nie je potrebné pokožku preťažovať, vyberte ľahkú textúru.

Crème N°2 Nuage hydratuje a jemne upokojuje. Táto šetrná starostlivosť upokojuje pokožku a pomáha jej brániť sa pred precitlivenosťou vyvolanou maskou. Svoj hydratačný krém nanášajte tesne pred nasadením masky, aby ste maximalizovali jej účinky.

Obecne by sa pri nosení masky nemali používať  komedogenné produkty, ako je make-up (uprednostnite radšej púder) alebo mastné krémy.

  1. Maska do boja!

Pokiaľ chcete zvýšiť účinok krému, použite raz alebo dvakrát  týždenne hydratačnú masku. V tejto zvláštnej a stresujúcej dobe si urobte chvíľku  pohody! Nechajte masku na tvári niekoľko minút a potom ju jemne opláchnite.

Môžete tiež zvoliť nočnú masku. Inšpirované kórejskými rituálmi starostlivosti o pleť, tieto masky pôsobia, zatiaľ čo spíte!

  1. Upokojte svoju smädnú pokožku sprejom

Kvôli kombinácii trenia a tepla pod rúškom má pokožka ťažkosti so správnym  zadržiavaním vody v tkanivách. Dehydratácia, napätie, začervenanie , malé nedokonalosti sa sčítajú a nie je to pre naše najväčšie potešenie. Keď sa pokožka počas dňa cíti napnutá, riešenie: zvlhčujúca hmla. Možno ju vziať kamkoľvek  a použiť kedykoľvek  počas dňa.

  1. K upokojeniu začervenania použite cielenú starostlivosť

Nos, brada a vrchné líca sú veľmi citlivé na pocity nepohodlia. Miesta kontaktu s rúškom sú obzvlášť náchylné k štípaniu a začervenaniu. Použitie cielenej starostlivosti upokojí pokožku posilnením obranyschopnosti týchto chúlostivých oblastí.

Masť Créme N°2 L’Originale ponúka prestávku pre citlivú prepracovanú pokožku  a pôsobí ako skutočná SOS starostlivosť .Aplikuje sa ako nočná maska na tvár a nechá sa pôsobiť celú noc. Po prebudení je pokožka upokojená a príjemná.

  1. Pomoc, mám pupienky!

Pokožka ukrytá pod rúškom je zle okysličená a produkuje viacej mazu  aby sa chránila. Nadprodukcia kožného mazu a pot nie sú správne odvádzané a póry sa upchávajú. Toto je raj pre pupienky! Aby nedošlo k zhoršeniu situácie, je nutné nedokonalosti efektívne ošetriť vysušujúce a čistiace starostlivosťou.

Na to máme jasné riešenie: kultovná trojica Pâte Grise. Pupienok najprv vytiahneme pomocou kultového  Pâte Grise L’Originale. Jeho antibakteriálne vlastnosti pomáhajú kontrolovať prebytočný maz. Táto starostlivosť účinkuje, zatiaľ čo spíte, aby ste odstránili nevzhľadné nedokonalosti. Potom jeho zmiznutie urýchlime vďaka vysušujúcemu gelu  Special 5. Nakoniec , než pupienok úplne zmizne, ho zakryjeme pomocou antibakteriálneho korektoru Stick Couvrant Pâte Grise.

  1. Rúško používajte správne

K ochrane pokožky pod maskou môže mať vplyv niekoľko dobrých návykov:

Masku pravidelne meňte, aby ste  zabránili množeniu baktérií;

Pokiaľ  je vaša maska vyrobená z látky, veľmi pravidelne ju perte;

Nedotýkajte sa masky bez toho, aby ste si predtým  umyli ruky;

S maskou manipulujte iba  za gumičky.

Kontaktujte a podporte svoj kozmetický salón PAYOT!