pate-grise speciale-5 stick couvrant 229 HD

 

 

 

 

 

 

Tiež si niekedy neviete poradiť s neestetickými vyrážkami? Aknózna pleť ma trápi už od puberty, aj keď je to teraz už lepšie, stále mám pocit, ako keby som bola z časti tínedžerka. Experimentovala som už s rôznymi kozmetickými výrobkami, babskými radami či mastičkami a „elixírmi“, ktoré mi poradila moja kožná doktorka. Na istý čas som sa nečistôt síce zbavila, no rozlúčila som sa aj s vlhkosťou a moja koža ostala dosť vysušená. Rozhodla som sa otestovať antibakteriálnu sadu od PAYOT.

Asi pred mesiacom som mala možnosť otestovať túto radu na problematickú pleť.

·      Payot PATE GRISE – antibakteriálna purifikačná pasta – 15 ml

·      Payot SPECIALE 5 – antiseptický purifikačný gél – 15 ml

·      Payot STICK COUVRANT PURIFIANT – antibakteriálny korektor – 1,6 g

Payot PATE GRISE

Najviac som sa tešila na tento zázrak. V odborných kozmetických kruhoch sa povrávalo, že vďaka ichtamolu (látka, ktorá dokáže neutralizovať baktérie) nečistoty opustia pleť. Urýchliť zrenie akné až o polovicu? To je niečo! Tak som si to otestovala. Malá sklenená nádoba v sebe ukrývala prípravok s hustou konzistenciou pripomínajúcu sadru. Každý deň som si Pate Grise poctivo natierala na noc. Výsledok? Vyrážky vážne kapitulovali! Teda na povrch, ráno som ich jemne odstránila. Uznanie si zaslúžia aj ďalšie prospešné látky nachádzajúce sa v tejto paste. Talek, ten purifkuje nečistoty a oxid zinečnatý zas chráni pred agresiami z vonkajšieho prostredia.

Payot SPECIALE 5

Na pomoc som si zavolala aj ďalšieho špecialistu v oblasti zneškodňovania vyrážok. Payot Speciale 5, teda antiseptický purifikačný gél pracoval prevažne cez deň. No občas zaskakoval aj na nočnej, keď pasta Pate Grise potrebovala pauzu. Tento krém slúžil hlavne na urýchlenie zahojenia pupienkov. Okrem toho, že krásne vonia, nachádza sa v ňom aj síra, ktorá reguluje tvorbu mazových žliaz. Esenciálny olej z melaleuca purifikuje a vysuší. Kyselina salycilová má zase keratolytický účinok, čo vás môže jemne štípať. No mňa neštípalo. Iba príjemne chladilo a výsledok stál za to! Navyše po chvíli zaschol, takže som sa nemusela báť, že budem rozdávať vzorky po vankúšoch.

Payot STICK COUVRANT PURIFIANT

Do tretice všetko dobré! Antibakteriálny korektor slúžil hlavne na skultúrnenie z domáceho stavu na stav reprezentatívny. Korekčnú tyčinku som používala pod make-up a nakoniec som všetko ešte zafixovala púdrom. Vďaka nej nikto ani nespozoroval, že som ešte pred pár dňami lamentovala nad aknóznou pleťou. Okrem statočného zakrývania tiež podporuje hojenie, čiže takto som zabila dve muchy jednou ranou! Teda vlastne dve vyrážky jedným korektorom.

Lenka Mušková