Aj v roku 2015 ste dali vašej pokožke zabrať? Nevenovali ste jej dostatok pozornosti, či hydratácie? Viete, že sa vám to môže vypomstiť? Ak vám na čele svieti novoročná vráska, spozornite. Pleť si už vyberá svoju daň za zanedbanú starostlivosť. Skúste jej venovať tento rok viac času a uvidíte, že sa budete cítiť, a hlavne vyzerať lepšie.

1.     Predsavzatie: Odlíčiť sa každý deň

Už nie je žiadnou novinku, že denný make-up by ste mali pred spaním dôkladne odstrániť. Výhovorky neobstoja ani pri vyčerpávajúcom nočnom fláme. Práve vtedy je odlíčenie alarmujúce. Pre „lenivky“ odporúčame: čistiace obrúsky tri v jednom – Payot Lingettes Démaquillantes. Chránia a zlepšia pokožku v podobe extraktu z brusníc a olív, ktorý účinne bojuje so stresom a únavou.

2.     Predsavzatie: Vyživovať pleť zvnútra

Žiadna mastná strava, cigarety ani alkohol! Doprajte svojej pokožke radšej vitamíny a minerály. Do top desiatky sa dostali tieto potraviny: červená paprika, losos, zelený čaj, semienka, papája, horká čokoláda, kokosový olej, špenát, zeler a mrkva.

3.     Predsavzatie: Spávať minimálne 7 hodín denne

Počas spánku sa regenerujú bunky v celom tele a uvoľňuje sa hormón melatonín, ktorý povzbudzuje regeneračné procesy pleti. Pokiaľ však ponocujete, tvorí sa melatonínu málo a pokožka je dehydrovaná, ľahšie sa tvoria vrásky a rozširujú sa póry. Keď to s nespavosťou preženiete, v tele sa začne tvoriť stresový hormón – kortizol. Ten môže za tmavé kruhy pod očami a vrásky. Je vedecky dokázané, že ľudia, ktorí lepšie spia, majú pružnejšiu pleť s menším množstvom vrások a so zjednoteným tónom.

4.     Predsavzatie: Dopriať jej dostatočnú hydratáciu

Je dôležitá v každom veku. Zabraňuje starnutiu pleti. Čo tak vyskúšať novinku od Payot NUTRICIA CRÈME CONFORT. Vyživuje, zlepšuje štruktúru pleti a upokojuje. Bohatý, extrémne výživný nemastný krém, ktorý má dlhotrvajúcu a komfortnú textúru. Intenzívne vyživuje a upokojuje suchú pleť. Posilňuje a obnovuje hydrolipidový film. Pokožku chráni pred externými agresívnymi vplyvmi a poskytuje výživu, ktorú potrebuje.

5.     Predsavzatie: Chrániť ju pred UV žiarením

Či je leto a či mráz, slnečné lúče si cestu nájdu. Preto nezabúdajte na ochranný faktor, ktorý sa postará o dokonalú ochranu. Payot Sun Sensi SPF 30 Visage je ochranný krém na tvár proti starnutiu s komplexom CELL-PROTECT (antioxidačný štít), ktorý bojuje proti starnutiu a zároveň chráni bunkovú DNA. Obsahuje vitamíny E a C. Tento ľahký, neviditeľný a nemastný krém poskytuje silnú ochranu pre žiarivé a dlhotrvajúce opálenie.

6.     Predsavzatie: Strániť sa baktérií

Pozor na bakteriálnych nepriateľov v hubkách, štetcoch a aplikátoroch na nanášanie make-upu! Práve tu sa nachádza rodisko neželaných mikroorganizmov, ktoré sa ľahko prepašujú práve na vašu pokožku. Tiež sa vzdajte kozmetiky, ktorá už prekročila dátum spotreby.