V dôsledku lockdownov a práce na ďiaľku ženy prepisujú pravidlá krásy a presadzujú prirodzený vzhľad tváre. Trend nelíčenia  naberá na sile – je to príležitosť, ako sa starať o pleť a užívať si tvár bez make-upu.

RITUÁL ODLÍČENIA PRE KRÁSNU PRIRODZENÚ PLEŤ

Tajomstvo krásnej prirodzenej pleti? Odstránenie make-upu. Tento prvý zásadný krok je nemožné vynechať v každej kozmetickej rutine. Spoločnost Payot vyvinula nový rituál odlíčenia receptúrami plnými prírodných účinných látok, nazvaný „Nue“. Vykonáva sa v dvoch fázach: najskôr se aplikuje odličovač a potom tonikum. Nový rad Nue obsahuje celkom 3 odličovacie prípravky a 2 okysličujúce  toniká, ktoré sa prizpôsobia potrebám každého človeka a ponúka 3 špecifické postupy podľa typu pleti.

Normálna až zmiešaná pleť si zamiluje ľahkú, tekutú textúru Lait Micellaire Démaquillant, po ktorom nasleduje osviežujúci rozjasňujúci  Lotion Tonique Éclat. Citlivá pleť dá prednosť minimalistickému a jemnému zloženiu micelárnej čistiacej vody Eau Micellaire Démaquillante v spojení so vzdušnou textúrou jemnej tonizačnej hmly  Brume Tonique Douceur, ktorá je bez parfemácie. Obe rešpektujú kožnú rovnováhu najjemnejšiej kože. Suchá a/alebo zrelá pleť ocení najmä vydatné balenie Crème Micellaire Démaquillante Jeunesse, ktorý vyživuje a vyhladzuje štruktúru pleti, a následne Lotion Tonique Éclat, ktoré obnovuje prirodzenú sviežosť pleti.

PRÍKLADY INGREDIENCIÍ PRE KRÁSNU HOLÚ POKOŽKU

V srdci piatich nových produktov radu Nue sa nachádza organická kvetinová voda z kvetov pomarančovníka, ktorá uvoľňuje pleť udusenú  čiastočkami znečistenia a ďalšími  nečistotami. Kvet pomarančovníka je známy svojimi zjemňujúcimi a upokojujúcimi  vlastnosťami, jemne odstraňuje make-up a odhaľuje sviežu a prirodzene žiarivú  pleť. Micely v odličovači Nue zachytávajú make-up a nečistoty bez toho, aby  poškodili pleť, a extrakt z žeruchy  pôsobí detoxikačne. Dve toniká sú obohatené o výťažok z francúzskej kapucínky,  ktorá podporuje okysličenie pleti. Tieto toniká neutralizujú  vysušujúce účinky vodného kameňa a odhaľujú neuveriteľne žiarivú  pleť. Payot dodáva tomuto novému rituálu odlíčenia nádych pudrovej, ženskej vône s jemnými tónmi pomarančového kvetu.

MASÁŽ A STAROSTLIVOSŤ PRE ŽIARIVÚ PLEŤ BEZ MAKE-UPU

Textúra produktov Payot Nue, ktorá sa rozplýva, odstraňuje make-up a čistí pleť, v kombinácii so sviežou a osviežujúcou textúrou, ktorá tonizuje a okysličuje pleť, nabáda k masáži. V logike holistickej krásy sú tieto produkty na odlíčenie spojené s radom masážnych gest, ktoré majú ponúknuť optimálny výsledok. To je ambícia Gym Beauté Payot®, ku ktorej sa vrátila kozmetička a učiteľka obličajovej jógy Sylvie Lefranc. Z tejto jedinečnej spolupráce vznikli ťahy, ktoré ženám ponúkajú  hravé a účinné techniky automasáže. Vznikol tiež spôsob ako zvýšiť účinnosť produktov starostlivosti o pleť a vytvoriť skutočný rituál pre Vašu celkovú pohodu. Tento rituál je rozdelený do troch  krokov..

Krok 1: uvoľnite se

So skríženými rukami položenými na ramenách vykonajte 3 krúživé pohyby v úrovni kľúčnych kostí. Horná časť tela sa uvoľní a vy sa jemne dostanete do stavu relaxácie.

Krok 2: odstráňte make-up

Odličovací prípravok nanášajte tlakom, začnite na dekolte a postupujte smerom k tvári. Potom vykonávajte   krúživé pohyby smerom zvnútra von, vždy od dekoltu k tvári. Tieto pohyby aktívujú lymfatickú drenáž. Tento krok dokončite pohybom po stranách tváre  a potom po krku, aby ste odstránili toxíny. Nakoniec opláchnite oplachované produkty kĺzavými pohybami zvnútra von a z dekoltu  na čelo. Micelárna voda sa používa rovnakým  postupom, ale nanáša sa dvomi vatovými tampónmi.

Krok 3: tonizácia a okysličenie

Tonizačnú pleťovú vodu naneste dvomi vatovými tampónmi a kĺzavými pohybami  prechádzajte zvnútra von,  zospodu hore a z dekoltu na obličaj. Pre tonizačnú hmlu vymeňte vatové tampóny za sprej na celú tvár. Ťahmi prstov stimulujte žiarivosť  pleti. Dýchajte zhlboka, aby ste aktivovali okysličenie a stimulovali meridián hrubého čreva jemným tlakom na dutiny po oboch stranách nosných dierok a na body pod lícnymi kosťami v línii vonkajších kútikov očí.

Tieto 3 kroky odhalia prirodzený jas pleti a uvolnia svaly tváre pre krásnu prirodzenú pleť každé ráno!

CHRÁNI POKOŽKU PRED VONKAJŠÍMI  VPLYVMI

Akonáhle  je vaša pleť čistá a zdravá, je čas ju chrániť, aby  zostala tiež žiarivá a zdravá. Po vyčistení a tonizácii pleti si vyberte produkt, ktorý zodpovedá  potrebám a problémom vašej pleti. Napríklad u dehydratovanej pleti dodá hydratačný krém hydrolipidovému filmu potrebnú vodu. Hydrolipidový film je tenký prírodný obal, ktorý pokrýva pokožku a chráni ju pred vplyvmi, ako je znečistenie, nečistoty, niektoré kozmetické prípravky a zmeny teploty. Pôsobí ako štít proti vonkajšiemu  svetu. Pokožka s nedostatkom vody stráca pružnosť, vláčnosť a žiarivosť. Produkt, ako je Hydra 24+ Gel-Crème Sorbet, uhasí smäd pleti na dlhú dobu, aby bola jemná a vypnutá.

Pôsobenie krému môže byť tiež upokojujúce pre citlivú pleť, napr. ako je Crème n°2 Nuage, čistiaci pre mastnú pleť a/alebo pleť s nedokonalosťami, ako je Crème Pâte Grise Jour, alebo vyživujúci pre suchú až veľmi suchú pleť, ako je Nutricia Crème Confort. Aby ste podporili cielené pôsobenie krému a skombinovali účinné látky, môžete pred tým použiť sérum z rovnakého radu.

TAJOMSTVO NELÍČENIA: DOBRÝ POCIT ZO SEBA SAMÉHO

Nenosenie make-upu je spojené s filozofiou bodypozitivismu, hnutím za prijatie všetkých   tiel, a ak pôjdeme ešte  ďalej,  tak i všetkých koží. Prijať seba samého takého, aký človek je, bez neodčiniteľnej potreby nosiť make-up alebo skrývať svoje nedokonalosti, je silným prejavom sebalásky. Je to tiež  spôsob, ako sa rozlúčiť s diktátom krásy, ktorý vnucujú časopisy a sociálne siete. Nie je nič krajšieho ako žena, ktorá sa cíti dobre, či už s make-upom, alebo bez neho.