Leto sa  už tradične spája s optimistickým obdobím slnka, tepla a dovoleniek na pláži. S tým prichádza aj potreba pripraviť našu pokožku na intenzívne slnečné žiarenie a vysoké teploty. Nezabudnite na to kvôli tomu, aby ste zafixovali jej krásu počas celého leta. Poradíme vám základné kroky, ako na to.

1. Hydratácia

Jedným z najdôležitejších krokov pri príprave pokožky na leto je dostatočná hydratácia. Vysoké teploty a slnečné žiarenie môžu pokožku vysušiť, čo môže viesť k suchosti, podráždeniu a stratám vlhkosti. Preto je dôležité piť dostatok vody a aplikovať na ňu telové krémy alebo oleje, aby ste ju udržali hydratovanú a jemnú.

2. Exfoliácia

Exfoliácia je kľúčová pre odstránenie odumretej kožnej vrstvy a stimuláciu regenerácie pokožky. Použitie jemného exfoliačného gélu dvakrát až trikrát týždenne môže pomôcť odstrániť suchú a hrubú pokožku, čím sa zlepší textúra a žiarivosť. 

3. Ochrana pred slnečným žiarením

Nikdy nezabudnite pred odchodom na slnko na ochranu pokožky pred škodlivými účinkami UV žiarenia. Použite širokospektrálny opaľovací krém s vysokým SPF, ktorý chráni pred UVB aj UVA žiarením. Aplikujte ho minimálne 15 minút pred vystavením sa slnku a pravidelne ho obnovujte, najmä po plávaní alebo potení.

4. Doplnenie vitamínu D 

Aj keď je dôležité chrániť pokožku pred nadmerným slnečným žiarením, je tiež podstatné, aby ste mali dostatok vitamínu D. Ten sa tvorí priamo vo vašej pokožke pod vplyvom slnečného žiarenia. Odporúčaný denný príjem pre dospelých je 15 µg, resp. 600 až 1000 IU.
Čas potrebný na doplnenie dostatočného množstva vitamínu D sa môže líšiť v závislosti od niekoľkých faktorov, vrátane intenzity slnečného žiarenia, typu pokožky či množstva oblečenia, ktoré máte na sebe. Odhaduje sa, že 10 až 30 minút v týždni môže byť postačujúce, ak je vaša pokožka vystavená priamemu slnečnému žiareniu.

Tento čas môže byť kratší pre osoby s veľmi svetlou pokožkou a dlhší pre tých s tmavšou pokožkou, pretože pigmentácia pokožky ovplyvňuje schopnosť tela vytvárať vitamín D. Vitamínom D získaným zo slnka sa nemôžete predávkovať, no na druhej strane, poškodzuje pokožku a urýchľuje jej starnutie.

5. Výživa

Zdravá strava zohráva tiež dôležitú rolu pri príprave pokožky na leto. Konzumácia potravín bohatých na antioxidanty, vitamíny a minerály, ako sú ovocie, zelenina, ryby a orechy, môže poskytnúť pokožke potrebné živiny na jej zdravie a krásu.

NAŠE TIPY NA KRÁSNU POKOŽKU TELA

GOMMAGE CRÉME FONDANT CORPS

Telový peeling s pistáciami

CRÈME NOURRISSANTE

Vyživujúci a zjemňujúci telový krém

STICK TRÈS HAUTE PROTECTION SPF 50+

Tuhá opal’ovacia tyčinka na tvár