Chystáte sa na ples a potrebujete do šiat chytiť krásnu hnedú farbu, no zároveň nechcete aby sa vaša pokožka podobala na korytnačie rúcho? Hľadať miesto na celotelové slnenie vo februárových mrazoch v našich zemepisných šírkach je asi márne. Ak uvažujte nad soláriom, nezabúdajte, že vaša koža sa môže vystaviť rôznym rizikám. Existuje však ešte jedno riešenie ako docieliť opálený vzhľad! 

Pozor na nadmerné vypekanie

Majte sa na pozore! Žiarenie UVA a UVB vo veľkých dávkach môžu byť pre našu pokožku veľmi nebezpečné. Ale to už ste iste počuli. Opakovanie je matka múdrosti. A hlavne, pre tie dámy, ktoré sa kvôli svojmu výzoru čokoládovej pokožky nemôžu vzdať nadmerného slnenia.

Nebezpečné solária

Pobyt vo „vyhriatej truhle“ je síce v zimných mesiacoch veľmi príjemný, no pod vrchnú časť pokožky preniká UVA žiarenie, ktoré poškodzuje kolagénové a elastické vlákna. Solárium predstavuje najvážnejšiu hrozbu, a tou je rakovina! Môže zvýšiť riziko vzniku melanómu až o 20 percent. Vysokou koncentráciou UV žiarenia môže tiež narušiť imunitný systém.

Ani slnko nie je nevinné

Prirodzené slnečné lúče nám vo veľkom množstve môžu tiež škodiť. Ak to preženiete, pocit „ugrilovaného kuriatka“ bude to najmenej, čo vás môže postihnúť. Aj keď je UV žiarenie pre človeka kvôli syntéze vitamínu D potrebné, netreba to preháňať. Na vytvorenie požadovaného množstva vám stačí niekoľko desiatok minút.

Opálenie v spreji

Ako teda dosiahnuť farbu pokožky á la nugátová pralinka? Payot Sun Minute sa hlási o slovo! Ľahká hmla v 125 mililitroch dodá vášmu telu rovnomerné a dlhotrvajúce opálenie už po prvom použití. Polohovateľný rozprašovač zaisťuje prirodzený efekt bez stôp jediným pohybom. Očarte svojho partnera na plesovom parkete, nie len temperamentným tancom, ale aj exotickým opálením!