Chystáte sa na lyžiarsky záťah na svah? A viete, že mrazivé počasie pôsobí aj na pokožku a spôsobuje jej tým stres! Je nevyživená, stráca hebkosť a pružnosť a hlavne vytvára nežiaduce vrásky. Nenechajte sa oklamať! Aj v zime dokáže slnko celkom slušne zahriať. Preto je potrebné myslieť na ochranu s SPF faktorom!

Milujete adrenalínovú lyžovačku a neviete sa nabažiť mrazivej snehovej atmosféry? Viete však, že vaša koža dostáva vtedy poriadne zabrať, pretože v zime sa neuveriteľne rýchlo vysušuje a praská? Neustále prechádzame z tepla do zimy, a preto je pokožka rýchlo dehydrovaná. Nielen suchý zimný vzduch, ale aj kúrenie z nej vysáva vodu. Pobyt vo vonkajšom prostredí pri nízkych teplotách, slnenie vo vysokohorskom prostredí či pobyt v prekúrených interiérových priestoroch.

V týchto extrémnych podmienkach sa stáva pleť citlivejšia, je viac zraniteľnejšia, a preto dochádza k vysušovaniu. Suchá pokožka je potom drsná a má sklon k tvorbe trhliniek alebo je začervenaná. Veľké teplotné rozdiely medzi vonkajším a vnútorným prostredím môžu tiež zhoršiť problémy s rozšírenými cievkami či atopickým ekzémom.

Vyskúšajte obranný štít na hory a svah v podobe ochranného krému do extrémnych klimatických podmienok! Mali by ste sa zamerať na kozmetické prípravky ochranného a regeneračného charakteru, ktoré sú skôr mastnejšieho typu.

Vyskúšajte tieto tipy:

Payot Uni Skin Jour

Denný zjednocujúci krém bol vytvorený pre všetky ženy bez ohľadu na ich vek a typ pleti. Opravuje, zjednocuje a bojuje so všetkými nedokonalosťami. Taktiež sa postará aj o pigmentové škvrny, zašednutý tón pleti a iné nerovnosti. Tento krém chráni pred bunkovými disfunkciami, ktoré spôsobujú nejednotnú pleť (pigmentové škvrny, mdlú pleť, jazvy, začervenanie). Oživuje žiarivosť pleti. Obsahuje super ochranné aktívne látky, ktoré tvoria ochranný štít a na druhej strane pomocou SPF 15 chráni pred UVA žiarením.

Payot Hydra 24 + Levres

Dlhotrvajúci hydratačný balzam na pery s SPF 10 hydratuje, upokojuje a chráni veľmi citlivé pery. Obsahuje tropické rastliny, ktoré odolávajú extrémnym suchým podmienkam, ako je napríklad africké bambucké maslo, austrálsky makadamový olej a jojobový olej zo Strednej Ameriky. Zvodné a nemastné zloženie pokryje vaše pery hebkým plášťom.

Sun Sensi Cream SPF 30

Opaľovací krém na tvár a krk s cell-protect komplexom vám zaručí posilnenú ochranu. Je jemne parfumovaný a vhodný pre všetky typy pleti. Má ľahkú, jemnú a nemastnú textúru.. Jeho ľahká nemastná textúra spoločne s príťažlivou vôňou ponúka nekonečné potešenie.