Poznáte ten pocit, keď cestujete natlačení v autobuse a nad vami sa skláňa, v horšom prípade obtiera, spotená pazucha? Uf, nepríjemné. No neprischla náhodou úloha „potného obťažovateľa“ aj vám? Pre istotu sa vyzbrojte tými správnymi prostriedkami! Potenie patrí k prirodzeným procesom organizmu, máme však zbrane, ktorými ho môžeme aspoň dočasne odstrašiť.

Horúce letné dni nám okrem zrážok na oblohe môžu priniesť aj iné premočené miesta – na našom tele. A verte, že dážď v tom bude nevinne! Niekto sa potí menej, niekto viac. Pre istotu si radšej pri tropickejších teplotách vyberte vzdušné bavlnené oblečenie. Telo totiž reaguje na tričko zo syntetických materiálov zvýšeným potením. Čo to pre vás znamená? Pokožka nemôže dostatočne dýchať a umelé vlákna sa postarajú o šíriaci sa pach potu!

V letných mesiacoch určite nepodceňujte sprchu, možno aj viac ako raz do dňa. Zaujímavým tipom je, vložiť si časť otufitu do mrazničky. No žiadne celonočné chladenie neprichádza do úvahy. Stačí pár minút, aby sa naše telo trochu schladilo! Možno konečne prišiel čas na ľahkú diétu alebo zmenu životného štýlu. Dermatológovia totiž odporúčajú vylúčiť cigarety, alkohol, kofeín či pikantné jedlá. Je lepšie uprednostniť skôr ľahšiu stravu, a hlavne dodržiavať pitný režim! No a samozrejme, že by ste si mali nakúpiť dostatočnú zásobu deodorantov!

Naše tipy:

Payot DEO FRAICHEUR NATURELL

Jemne parfumovaný deodorant v spreji je bez alkoholu. V malých dávkach vám dodá pocit sviežosti počas celého dňa! Obsahuje kamenec, ktorý je sťahujúci a čistiaci, obmedzuje množenie baktérií. Tie majú na svedomí nepríjemný zápach. V tomto výrobku nájdete aj olej zo sladkých mandlí, ktorý upokojuje a kompenzuje vysušujúce účinky tvrdej vody.

Payot DEO ULTRA DOUCEUR 24-H roll
Tento jemný dezodorant ponúka hneď dvojitú ochranu. Na podpazušné zóny pôsobí celých 24 hodín a okrem toho v ňom nenájdete ani alkohol. Je určený aj pre citlivky, pretože obsahuje harmanček, ktorý upokojuje pokožku.
Payot OPTIMALE DEODORANT 24 HEURES
Osviežujúci deodorant pre pánov reguluje potenie. Neutralizuje baktérie spôsobujúce zápach, zároveň tiež upokojuje pokožku. Reguluje tvorbu potu, neutralizuje baktérie, ktoré majú na svedomí telesný zápach. Môžeme v ňom nájsť malachit, ktorý hĺbkovo čistí pleť a tiež železo.