Už vieme, že Sleeping pack predstavuje nový trend, ktorý bojuje so známkami únavy počas spánku. „Pack“ v angličtine znamená iný výraz pre „mask“. Nejde však o obyčajnú masku, ktorá sa z tváre odstraňuje po určitej dobe. Ide o novinku z Kórey, ktorá sa stala kozmetickým hitom a používa sa na noc.

Spánok predstavuje najlepší čas na ošetrenie pleti, pretože odpočíva a lepšie prijíma starostlivosť. Únava je jednou z príčin z povädnutej pleti, preto na scénu prichádza Sleeping pack! Viete aký je rozdiel medzi touto „spiacou masku“, nočným krémom a maskou?

Sleeping pack a nočný krém
Hlavným rozdielom je svieža ľahká textúra, ktorú má Sleeping pack. Tá sa síce požíva ako nočný krém, ale má extra pridané účinky. To je dôvod, prečo ju stačí používať 2-3 krát týždenne v prípade extrémnej únavy. Nočný krém je väčšinou hustejší.

Sleeping pack a bežné masky
Sleeping pack umožňuje nepretržite uvoľňovať aktívne látky do pleti počas celej noci. Môže za to textúra, ktorá sa mení na neviditeľný film. Ten sa preto hneď nezmýva, ale necháva sa pôsobiť celú noc. Viac však pripomína nočný krém ako masku. Bežná maska na tvár sa však používa na pár minút a potom sa zmýva vodou.