Do rúk, a hlavne na tvár sa mi dostala esencia Payot Elixir Purete pre zmiešanú a mastnú pleť. A keďže sa hlásim (aj keď nerada) do skupiny „mierne mastná a aknózna lady“, rozhodla som sa otestovať práve toto sérum.

Mastná pleť sa vyznačuje hlavne hrubým a lesklým povrchom, s viditeľnými mazovými žľazami, v ktorých sa tvoria uhry. Preto je pokožka viac náchylná na infekcie a dochádza k vzniku akné. No až také zlé to však u mňa nie je, preto len „mierne mastná“.
V sklenenej tridsať mililitrovej dózičke v tvare plnoštíhlej ženskej siluety som našla voňavý prípravok pripomínajúci jemný žabí sliz. Už na dotyk som si všimla, že sérum má ľahkú textúru. „Zelený elixír“ je určený na pleť, ktorá potrebuje purifikovať, čo v preklade znamená očisťovať. Okrem toho sa postará o zjemnenie a obnovenie žiarivosti bez lesklých efektov. Sérum som si nanášala  každé ráno a večer na vyčistenú tvár a dekolt.  Moju pleť zanechalo hydratovanú a zároveň jemnú bez mastnoty. Celý čas na ňu pôsobilo do hĺbky a regulovalo tvorbu mazu. A zároveň zachovávalo hydrolipidový film.
„Zelený zázrak“ je určený aj na predchádzanie vzniku pupienkov, zjemnenie rozšírených pórov a vyhladenie povrchu pleti. Toto zadanie u mňa splnil. Aj keby som to na prvý pohľad (ani druhý) nepovedala, vo výrobku sa nachádza aj tymian. Ten je známy pre svoje zjemňujúce, purifikačné a maz regulujúce účinky. A aj keď starí Egypťania používali silicu tymiánu pri balzamovaní múmií, v tomto prípade purifikuje a reguluje maz. Okrem neho obsahuje aj zelený čaj a vitamín PP (vitamín B3). Ich úlohou je vyrovnávať a pôsobiť preventívne pred vznikom nerovností pleti. Kyselina salicylová podporuje prírodnú exfoliáciu pleti – teda mechanické odstraňovanie suchej kože a odumretých buniek vrchnej vrstvy pokožky.