Mystická krása sa vracia a kamene je možné teraz nájsť v našich kúpeľňách. Ich mimoriadne účinky nás naďalej prekvapujú. 

Poznáte ruženín?

Pre začiatok trocha mineralógie ! Polodrahokam z hlbín zeme, ruženín, je zložený prevážne z minerálneho kremíka a je súčasťou rodiny silikátov. Robustný a 100% prírodný, ponúka nádhernú paletu jemných a nežných farieb: od pudrovo ružovej po tmavšiu, vrátane odtieňov levandule a broskyne. Vyskytuje sa skleneno-lesklý, priesvitný až úplne priehľadný a často býva mliečne zakalený. Ruženín vždy inšpiroval vyrovanosť a harmóniu. V litoterapii má krásny názov „kameň lásky“.

Litho-čo?

Nekonvenčná medicína, litoterapia využíva kamene pre terapeutické účely. Jej princíp: kamene vydávajú jedinečné vibrácie, ktoré rezonujú s kýmkoľvek, kto je s nimi v kontakte alebo v ich blízkosti. Tieto pozitívne vlny pôsobia na pohodu a well-being. Podľa litoterapeutov má ruženín upokojujúce účinky. Súvisí to s láskou, nehou a náklonnosťou k druhým, ale predovšetkým k sebe samému. Prináša vnútorný kľud a vyvažuje energie tela a mysle. Jeho jemnosť sa šíri v našom organizme a emočnom centre. Kameň z ružového kremeňa položený na nočnom stolíku napomáha tiež kľudnejšiemu spánku, spojujúcemu kľud a lásku.

V gréckej mytológii je ruženín spojovaný s bohyňou lásky Afroditou. Krv dvoch milencov Adonisa a Afrodity – jednoho smrteľne  zraneného, druhého poškrabaného černicami, aby ho zachránil – kryštalizuje a dá vzniknúť ruženínu. Nemenný symbol lásky.

Kozmetický rituál vykonávaný po tisícročia

Okrem upokojujúcich  vlastností sa ruženín od úsvitu časov používa k estetickým účelom. V starovekom Egypte sa hovorí, že bohyňa Isis  ho pravidelne  používala pre rozjasnenie svojej pleti a udržanie mladosti. Redukovaný na mikro kryštáliky a spojený so  starostlivosťou, ruženín odráža svetlo a ukrýva malé nedokonalosti prostredníctvom optického efektu. Vďaka jeho schopnostiam absorbovať zlú energiu  neutralizuje jej účinky na našu pleť, je už tisíce rokov prítomný v čínskych a ajurdvédskych liečivách. Hľadanie pohody na pol ceste medzi starostlivosťou a meditáciou.

Účinky ruženínu na našu pleť

Ruženín harmonizuje energie tela, aby ukľudnil myseľ a pohodu. Tým, že pomáha znižovať napätie a  napomáha sebaláske, je tento kameň vzácnym spojencom pre krásnu pleť. Je dobre známe, že pocit zenu a uvoľnenia má priamy dopad na línie našej tváre. Obličajové svaly sa uvoľnia, rysy budú hladšie  a pokožka opäť nadobudne krásne a zdravé farby. 

Payot rozširuje svoj rad starostlivosti o pleť RITUEL CORPS o nový vyživujúci telový krém Crème Nourrissante s mikro kryštálikami ruženínu. Jeho bohatá, jemne ružová textúra sa pri nanášaní rozplýva na pokožke  a zahaľuje ju lahodnou vôňou  s pižmovými kvetinovými tónmi. Mikro kryštály odrážajú svetlo pre rozjasnenie a skrášlenie povrchu pleti. Nechajte sa zvádzať blahodárnou silou ruženínu!

Nová doba kamenná

Znovu nájdený záujem o ruženín v posledných rokoch stále rastie a je iste spôsobený jeho krásnymi vlastnosťami. Svet, v ktorom žijeme, je neúnavne orientovaný na výkon. Musíte zo seba vydať to najlepšie  a vždy ešte viacej. Verte tomu alebo nie, kryštály nám pripomínajú, že funguje i iná dynamika. Existuje upokojujúca stránka myšlienky, že pozitívne vibrácie kameňa môžu byť upokojujúce. Obecnejšie povedané, v dobe masovej výroby predmetov a štandartizácie  prináša vlastníctvo polodrahokamu tiež niečo veľmi konkrétneho. Kované prírodou, ich krása, farba a štruktúra sú jedinečné. Každý kryštál je jedinečný, rovnako ako my.