Jaro je tu a s ním i dlhšie a jasnejšie  dni. Dobrá správa, zistíte, že prirodzené svetlo má neočakávane dobré účinky na pleť. Povedzme  zbohom zimnému nedostatku svetla a privítajme aprílové jemné slnečné lúče!

Sila a účinky svetla na pleť

Svetlo má mimoriadne účinky na pleť: dáva jej rytmus. Zachytené sietnicou, svetlo vysiela signály našim vnútorným hodinám, umiestneným v mozgu, ktoré upozorňujú našu pleť, kedy má robiť rôzne aktivity. Keď ranné slnko oznámi začiatok dňa, pleť pozná, že musí splniť svoj denný cieľ: chrániť sa pred vonkajšími agresiami.

Epidermis preto prevezme svoju ochrannú funkciu a bojuje proti chladu, vetru, prachu, znečisteniu atd. Keď nastane noc a s ňou príde tma, naše vnútorné hodiny vyšlú melatonin, hormón spánku, a povedia pokožke, že je čas regenerovať. Podporuje obnovu buniek a mikrocirkuláciu. Svetlo sa preto podieľa na trvalej resynchronizácii našich vnútorných biologických hodín.

Keď má pleť svetla nedostatok

V prípade desynchronizácie našich vnútorných hodín sa nežiadúce účinky prejavia rychle! Najvýraznejším príkladom je jet lag, keď chceme spať za denného svetla, pretože naše biorytmy si myslia, že je noc. To isté platí pre kožu. Dysfunkčné kožné bunky už nefungujú optimálne, ich ochranné mechanizmy sú menej účinné a je to vidieť: pleť je unavená, pokožka má tendenciu byť dehydratovaná, rysy sú ochabnuté.

Desynchronizácia môže vzniknúť nedostakom svetla. V zime sú dni kratšie a obzvlášť chýba slnečný svit. Tomuto stavu naviac priťažila pandemická situácia, kedy trávíme väčšinu času vnútri.

Nie je vždy jednoduché ponúknuť našej pokožke požadovanú dávku svetla! Vystavenie prirodzenému svetlu je pre zdravie našej pokožky veľmi dôležité, a to by sa nemalo prehliadať.

Príliš času pred obrazovkami: pozor na modré svetlo

I keď nedostatok svetla môže mať škodlivé dôsledky pre pokožku, nedoporučuje sa ani prílišné vystavovanie určitým svetlám! Jedno z nich je  obzvlášť impozantné a hovorí sa o ňom stále viacej: modré svetlo. Modré svetlo vyžarujú obrazovky všetkých druhov, napríklad obrazovky vašeho telefónu, počítača alebo televízie. Pri rovnakej intenzite mobilizuje naše oči až 70krát viacej než „obyčajné svetlo“.

Nadmerné vystavovanie pleti modrému žiareniu v nej štartuje nežiadúce oxidačné procesy, ktoré môžu spúšťať zápal, poškodzovať kožnú bariéru, enzýmy i kolagenné vlákna  a daľšie vrstvy kože, čím dáva priestor vzniknúť predčasným vráskam, zpôsobuje nadmernú tvorbu melaninu, čo vedie k vzniku pigmentových škvŕn.

Vystavenie modrému svetlu je obzvlášť problematické pri zaspávaní. Dívať sa na telefón v posteli je ako byť pred veľmi výkonnou lampou, ktorá spomaľuje vylučovanie melatonínu a posunie celý náš cyklus.

Blue Techni Liss pre vyváženie  biorytmu vašej pokožky

Tvárou v tvár nedostatku prirodzeného svetla, nadmernému vystaveniu obrazovkám a nedostaku spánku  PAYOT stvoril chronoaktívny rad, ktorý vašej pokožke dodá správne tempo: Blue Techni Liss.  Obohatený o výťažky drmku obecného, rastliny bohatej na fytoendorfíny, ktorá bojuje proti účinkom desynchronizácie prirodzených biorytmov pokožky. Mimo toho pôsobí špecificky proti účinkom modrého svetla na pokožku, absorbuje voľné radikály a vytvára ochranný štít na pokožke.

Blue Techni Liss je ideálnou starostlivosťou o pleť pre náš hektický rytmus života, kde je rozdiel medzi dňom a nocou stále menej zrejmý. Počas dňa pomôžte svojej pokožke brániť sa a posilnite ju prirodzeným svetlom s Blue Techni Liss Jour , vyhladzujúci denná starostlivosť sa štítom proti modrému svetlu. V noci nastavte svoju pokožku do režimu „spánku“ s Blue Techni Liss Nuit,  nočnou regeneračnou starostlivosťou. Počas víkendu odpočívajte! 15 minút relaxácie s peelingovou maskou Blue Techni Liss Veek-End, s vysoko koncentrovanou kyselinou glykolovou (8%), vyhladzuje a zjemňuje  štruktúru vašej pokožky.

VAŠA VYHLADZUJÚCA STAROSTLIVOSŤ PRE USPORIADANIE BIORYTMOV POKOŽKY

BLUE TECHNI LISS CONCENTRÉ

Vyhladzujúce sérum so štítom proti modrému svetlu

59,50 €

BLUE TECHNI LISS JOUR

Vyhladzujúca denná starostlivosť so štítom proti modrému svetlu

59,50 €

BLUE TECHNI LISS WEEK-END

Peelingová maska s obnovujúcimi chronoaktívnymi účinkami

10,40 €

Svetlo môže liečiť!

Poznáte svetelnú terapiu? Táto technika zahrnuje vystavenie tváre takzvanému „ širokospektrému“ umelému svetlu, ktoré napodobuje slnečné žiarenie. Používa sa k liečbe porúch  súvisiacich s poruchami vnútorných hodín. Táto svetelná terapia tiež stimuluje kožné bunky zvýšením ich schopnosti produkovať kolagén a elastin.

Svetelná terapia využíva svetlá rôznych farieb, ktoré vďaka svojim rôznym vlnovým dĺžkam pôsobia na pokožku špecificky.