V dnešnej dobe sa stále viac mužov začína zaujímať o svoj vzhľad a zdravie, a to zahŕňa aj starostlivosť o pleť. Ako ste si iste už mohli všimnúť nie je to len doména žien. Muži, aj keď to nie vždy priznávajú sa tiež nechajú radi rozmaznávať rôznymi krémami či procedúrami. V tomto článku sa pozrieme na dôvody, prečo by ani oni nemali podceňovať starostlivosť o pokožku a ako im to môže prospieť.

Nie len dámy, ale aj páni sú v súčasnosti vystavení hektickej dobe a náročnému pracovnému tempu a stresu. Práve tie sa ľahko zapíšu do tvárí nejedného muža. Dôsledky tohto tempa sa môžu odzrkadliť vo forme unaveného vzhľadu, tmavých kruhov pod očami a vrások. Vďaka pravidelnej a kvalitnej starostlivosti môžu pokožku hydratovať, zmierniť vrásky a vrátiť tvári čerstvý a zdravý vzhľad.

Prevencia proti starnutiu je ďalším dôležitým aspektom starostlivosti o pleť pre mužov. Je vždy vhodné začať s prevenciou včas, a preto by muži mali investovať do kvalitných pleťových produktov s antioxidantmi a hydratačnými látkami. Tieto produkty môžu chrániť pleť pred voľnými radikálmi a prispievať k odvráteniu vzniku vrások a straty elasticity.

Nie len veľké svaly, ale aj zdravá a udržiavaná pleť má vplyv na vzhľad a sebavedomie mužov. Starostlivosť o kožu môže vytvoriť pozitívne vnímanie seba samého. Taktiež je dôležité pripomenúť, že starostlivosť o pleť nie je len estetická záležitosť, ale má aj výhody pre jej zdravie. Kvalitné pleťové produkty môžu chrániť pokožku pred UV žiarením, znečistením a inými škodlivými vplyvmi, čo prispieva k celkovému zlepšeniu zdravia a prevencii kožných problémov.

Kedy začať?
Správna starostlivosť o pleť je dôležitá pre mužov v rôznych vekových skupinách. V období puberty a adolescencie by chlapci mali začať s jednoduchými čistiacimi a hydratačnými produktmi. V ranom dospelom veku (20 – 30 rokov) je dôležité venovať pozornosť prevencii starnutia a chrániť pleť pred slnečným žiarením. V strednej dospelosti (30 – 50 rokov) môžu muži zahrnúť do svojej rutiny aj anti-aging produkty s antioxidantmi a kolagénom. V neskoršej dospelosti (50 rokov a viac) by mali pokračovať v starostlivosti o pleť s dôrazom na hydratáciu a podporu proti starnutiu, vrátane produktov s peptidmi a hydratačnými látkami.

Každé silnejšie pohlavie by si malo vyberať produkty podľa svojho typu pleti a individuálnych potrieb, začať s jednoduchými produktmi a postupne rozširovať svoju rutinu starostlivosti. Payot vám odporúča produkty z rady Optimale. Začiatok formulára

 

NAŠE PAYOT TIPY

LOTION APAISANTE APRÉS-RASAGE

Upokojujúca voda po holení

GEL DE RASAGE MOUSSANT

Pena na holenie

 

GEL DE DOUCHE INTÉGRAL VISAGE ET CORPS

Sprchový šampon na tělo a vlasy