Nový rok je ideálnou príležitosťou na to, aby sme sa zamysleli nad svojím životným štýlom, zdravím a krásou. Mnohí z nás si dávajú novoročné predsavzatia, ktoré sa snažia dodržať po celý rok. No nie vždy je to ľahké, najmä ak si stanovíme príliš vysoké alebo nejasné ciele.

Preto sme pre vás pripravili zoznam troch jednoduchých, ale účinných beauty predsavzatí, ktoré vám pomôžu mať krajšiu pleť a telo v roku 2024.

  1. Očistite a hydratujte svoju pleť každý deň

Pleť je našou vizitkou, preto by sme sa mali o ňu starať každý deň. Základom je dôkladné čistenie pleti ráno a večer, aby sme odstránili nečistoty, make-up, maz a odumreté bunky. Čistenie pleti pomáha zabraňovať vzniku akné, zápalov, začervenaniu a predčasnému starnutiu. Môžete použiť produkty, ktoré sú vhodné pre váš typ pleti a neobsahujú agresívne zložky, ktoré by mohli pleť podráždiť alebo vysušiť.

Po rutinnom ošetrení tváre je dôležité použiť hydratačný krém, ktorý dodá pleti vlhkosť, pružnosť a ochranu. Hydratácia pleti je nevyhnutná pre všetky typy pleti, aj pre mastnú alebo problematickú. Hydratačný krém by mal obsahovať zložky, ktoré zadržiavajú vodu v pleti, ako napríklad kyselina hyalurónová, glycerín, ceramidy alebo aloe vera. Hydratačný krém by mal tiež obsahovať SPF faktor, ktorý chráni pleť pred škodlivým UV žiarením, ktoré je hlavnou príčinou starnutia pleti.

Náš tip: CRÈME HYDRATANTE ADAPTOGÈNE

Hydratačný krém na mieru pre normálnu až suchú pleť je zložený z 95 % prírodných zložiek. Tento produkt je obohatený o silné duo adaptogénnych rastlín, konkrétne bretónske morské riasy a zázračnú hubu reishi. Jeho úlohou je poskytnúť hlbokú hydratáciu pokožke a podporiť ju v boji proti každodenným stresorom, ako sú zmeny klímy a znečistenie. Nielenže hydratuje pokožku po dobu úctyhodných 48 hodín, bez ohľadu na to, v akom prostredí alebo v akej ročnej dobe sa nachádzate.

  1. Zvýšte príjem ovocia a zeleniny

Strava má veľký vplyv na náš vzhľad, zdravie a pohodu. Ovocie a zelenina sú bohaté na vitamíny, minerály, antioxidanty a vlákninu, ktoré podporujú správnu funkciu organizmu, posilňujú imunitu, detoxikujú telo a zlepšujú stav pleti, vlasov a nechtov. Tiež pomáhajú udržiavať optimálnu hmotnosť, pretože sú nízkokalorické a zasýtia nás na dlhšiu dobu.

  1. Aktívne sa hýbe aspoň trikrát do týždňa

Pohyb je neoddeliteľnou súčasťou zdravého životného štýlu. Pohyb nám pomáha spaľovať kalórie, udržiavať svalovú hmotu, zlepšovať držanie tela, posilňovať kĺby a kosti, zvyšovať metabolizmus, zlepšovať náladu, znižovať stres a podporovať kardiovaskulárny systém. Tiež prispieva k lepšiemu prekrveniu pleti, čím zvyšuje jej výživu, regeneráciu a zdravý jas.

Snažte sa pohybovať aspoň trikrát do týždňa, pričom si vyberte aktivitu, ktorá vám robí radosť a vyhovuje vašej kondícii. Môže to byť napríklad chôdza, beh, bicyklovanie, plávanie, tanec, joga, pilates, posilňovanie, aerobik alebo iný šport. Dajte telu zabrať aspoň 30 minút pri strednej intenzite, pričom sa ho snažte počúvať a nepreťažujte sa.

Náš tip: CONCENTRÉ ANTI-CAPITONS

Revolučné olejové sérum od kozmetiky Payot, známe ako Concentré Anti-capitons, je vyvinuté s vysokou účinnosťou špeciálne pre oblasti postihnuté celulitídou, s jediným cieľom – eliminovať prejavy pomarančovej kože. Po niekoľkých týždňoch pravidelného používania tohto séra môžete pozorovať výrazné zlepšenie kvality vašej pokožky. Stane sa hladšou a sviežejšou. Jeho unikátna konzistencia vo forme suchého oleja umožňuje ľahkú masáž a rýchlo preniká do pokožky, pričom nezanecháva žiadny mastný film.