Vedeli ste, že micelárna voda bola vynájdená vo Francúzsku koncom 80-tych až 90-tych rokov? Jej príchod na kozmetický trh vyvolal veľký ošiaľ. Ich účinnosť spočíva v schopnosti odstraňovať make-up, nečistoty a oleje bez potreby agresívneho trenia. Tieto mikroskopické častice majú viacero pozitívnych vlastností, vrátane jemného čistenia a efektívneho odličovania. Vďaka tomu, že na seba pri kontakte s pokožkou naviažu všetky nečistoty a mastnotu.

V ideálnych micelárnych produktoch by mali byť zložky starostlivo vybrané na zabezpečenie optimálnej starostlivosti o pokožku. Hydratačné látky, ako kyselina hyaluronová, glycerín alebo aloe vera, pomáhajú udržiavať pokožku hydratovanú a chránia ju pred vysušením. Antioxidanty, ako vitamín E, vitamín C alebo extrakty z rastlín, poskytujú ochranu pred voľnými radikálmi, podporujúc zdravý vzhľad pleti.

Upokojujúce látky, ako výťažok z harmančeka a pantenol, prispievajú k zmierneniu citlivej pokožky a redukcii podráždenia. Čistiace a exfoliačné zložky pomáhajú odstrániť odumreté bunky a zlepšiť textúru pokožky. Vitamíny a minerály, ako provitamín B5 alebo minerály, prispievajú k celkovému zdraviu pokožky.

Výber týchto zložiek môže byť kľúčový pre vytvorenie micelárnych produktov, ktoré nielen odstraňujú make-up a nečistoty, ale tiež poskytujú pokožke komplexnú starostlivosť a podporu.

Pozitívne vlastnosti micel v kozmetike

  1. Sú jemné a šetrné ku pokožke, potešia sa hlavne tie, čo majú citlivú pleť. Nemusíte mať obavy z podráždenia, ktoré môžu spôsobiť agresívnejšie čistiace prostriedky.
  2. Účinne odstraňujú make-up, nečistoty a oleje bez potreby silného trenia alebo oplachovania.
  3. Micelárne vody sú ľahko použiteľné a nevyžadujú zložité postupy. Predstavujú rýchly a pohodlný spôsob odstránenia make-upu a čistenia pokožky.
  4. Micely sa často nachádzajú v produktoch, ktoré kombinujú odličovanie, čistenie a hydratáciu do jedného kroku, čo je praktické pre každodennú starostlivosť o pleť.

NAŠE TIPY NA KRÁSNU PLEŤ

EAU MICELLAIRE DÉMAQUILLANTE - 400 ML

Expresná čistiaca a odličovacia voda

GELÉE DÉMAQUILLANTE D'TOX

Gélový detoxikačný odličovač

MOUSSE NETTOYANTE DOUCEUR

Čistiaca pena na tvár