Každá žena vie, že menštruačný cyklus prináša so sebou nielen fyzické, ale aj emocionálne zmeny. Ako sa pleť správa v priebehu cyklu, môže byť nepredvídateľné. Často prináša nežiaduce prejavy, ako sú drobné nedokonalosti, začervenania a povädnutie pleti. Avšak, MY PERIOD od Payot prichádza s riešením! S 9-dennou pleťovou kúrou, ktorá minimalizuje viditeľné známky spôsobené hormonálnymi zmenami počas menštruácie.

Čo robí hormonálny cyklus s pleťou?

Pleť žien odhaľuje ich nálady a emócie, podobne ako menštruačný cyklus. Každý mesiac sa pokožka správa inak v závislosti od aktuálnej fázy cyklu. Môžu nás potrápiť rôzne nedokonalosti, citlivosť či škvrny. V priebehu cyklu dochádza ku kolísaniu hladín hormónov, čo ovplyvňuje nielen náladu, ale aj stav našej pleti.

Dni pred menštruáciou sú sprevádzané poklesom hladín ženských hormónov a následným zvýšením hladiny mužských hormónov. Toto hormonálne narušenie vedie k nadprodukcii kožného mazu a tvorbe nedokonalostí. A keď sa k tomu ešte pridá neobľúbený stresový hormón, ktorý sa počas našich dní mení, problémy sú na svete!

Okrem výkyvov nálad sa pleť stáva citlivejšou a náchylnejšou na nežiaduce reakcie. Na konci cyklu nadmerná produkcia mazu a únava vedú k mdlému vzhľadu pleti. Preto potrebuje obnoviť svoju energiu. Ako na to? Môže vám pomôcť:

MY PERIOD od kozmetiky PAYOT

9-denná kúra pre harmonickú pleť

1 – 3 deň: Purifikačné sérum

Na začiatku menštruačného cyklu prevyšuje hladina testosterónu a progesterónu hladinu estrogénu. Póry sa rozširujú, a s nimi stúpa produkcia mazu, čo spôsobuje vznik pupienkov a nedokonalostí. Mätový extrakt v purifikačnom sére čistí pleť a reguluje prebytok kožného mazu, čím ich redukuje.

4 – 6 deň: Upokojujúce sérum

Koncentrácia kortizolu (stresového hormónu) sa mení počas menštruačného obdobia, čo robí pleť citlivejšou. Upokojujúce sérum s jazmínovým extraktom pomáha zmierniť prejavy citlivosti, suchosti a zápalov pleti.

7 – 9 deň: Energizujúce sérum

Na konci menštruačného cyklu klesá hladina železa a červených krviniek, zatiaľ čo produkcia mazu stúpa. Výsledkom je unavená a mdlá pleť. Energizujúce sérum s extraktom sladkého pomaranča obnovuje energiu pleti, vráti jej žiarivý vzhľad a potláča známky únavy.Začiatok formulára

Sérum nájdete tu:

MY PERIOD

9 denná pleťová kúra počas menštruačného cyklu