V dnešnej dobe, keď je kozmetický priemysel plný inovácií a nových technológií, je dôležité si pripomenúť tie, ktoré položili základy tohto priemyslu. Jednou z takýchto osobností je Nadia Payot. Žena, ktorá sa rozhodla prelomiť tabu svojej doby a stať sa jednou z prvých žien – lekárok svojej generácie. Tento článok vám predstaví 10 zaujímavostí o tejto výnimočnej žene, ktorá zanechala významnú stopu v oblasti kozmetiky.

Vstúpte do fascinujúceho sveta Dr. Payot a objavte 10 zaujímavostí o tejto výnimočnej žene, ktorá zanechala nezmazateľný odtlačok v histórií krásy.

  1. Narodenie a detstvo: Nadia Gregori Rachat sa narodila v roku 1887 v Odese do bohatej rodiny.
  2. Vzdelanie: Napriek tomu, že v jej rodnej krajine bolo vzdelávanie žien tabu, rozhodla sa študovať medicínu na Univerzite v Lausanne.
  3. Promócie: Po šiestich rokoch štúdia sa stala jednou z prvých žien – lekárok svojej generácie.
  4. Manželstvo: V roku 1913 si vzala Edmonda Payota a odštartovala jej obdobie v cudzine.
  5. Práca v Buenos Aires: Pracovala ako dobrovoľníčka v lekárňach, nemocniciach a azylových domoch v širokom okolí Buenos Aires.
  6. Zrod tvárových cvičení: Po stretnutí s Annou Pavlovovou, brilantnou ruskou primabalerínou, si uvedomila dôležitosť cvičenia nielen pre telo, ale aj pre tvár.
  7. Prvý salón krásy: V roku 1925 otvorila svoj prvý salón krásy na Rue Richepance v Paríži.
  8. Rozšírenie salónu: Keď sa počet zákazníkov rozrástol, presťahovala sa na väčšie miesto na Rue de Castiglione.
  9. Rozrastanie značky Payot: V roku 1937 sa rozrástli o ďalšie štyri elitné salóny v Monte Carle a v Biarritz.
  10. Odkaz, ktorý zanechala: Zomrela v roku 1966 a za sebou zanechala svoje know-how, serióznosť, veľkorysosť, inšpiráciu a myšlienku duševnej a telesnej harmónie.

Nadia Payot bola žena plná odhodlania a vášne pre pomoc druhým. Jej príspevok v medicíne a kozmetike, ako aj jej neúnavné úsilie o zlepšenie života žien, ju urobili jednou z najvýznamnejších postáv v histórii kozmetiky. Aj napriek tomu, že zomrela v roku 1966, jej odkaz a filozofia “joie de vivre” – “radosť zo života” žijú naďalej v produktoch značky Payot. Jej príbeh je inšpiráciou pre všetky ženy, ktoré sa snažia dosiahnuť svoje sny bez ohľadu na prekážky, ktoré im stoja v ceste.

IKONICKÉ PRODUKTY FORMULOVANÉ DR. NADIOU PAYOT

CRÈME N°2 L'ORIGINALE

Skľudňujúca starostlivosť proti podráždeniu a začervenaniu

PÂTE ORIGINALE STOP BOUTON

Denný zmatňujúci gél na pleť s nedokonalosťami

PÂTE GRISE SPÉCIALE 5

Vysušujúci a purifikačný gel na pupienky