Aj keď predvianočný zhon už útočí na každom rohu, doprajte si aspoň na hodinku zaslúžený relax! Preplnené hypermarkety, starosti s darčekmi, jedlom, upratovaním a pečením vymeňte za malú starostlivosť o svoju tvár. Veď práve Vianoce sú sviatky radosti, pokoja a šťastia! Tak prečo by sme sa mali stresovať pre nevyleštené okná, nedopečenú várku medvedích labiek či nezabalené vianočné darčeky! Nemusí byť všetko tip-top, veď sme len ľudia.

Pleťovú masku môžete využiť hocikedy, nemusíte čakať na Halloween či karneval. Vyberte si zo širokej palety ponúk a „postrašte“ vaše deti či manželov. Doprajte tvári odmenu za to, že celý rok poslúchala a reprezentovala vás. Viete ako správne „maskovať“? Prinášame manuál vhodného používania.

7 zásad pri používaní masiek:

  1. Nezabudnite si pleť pred nanášaním masky vždy dokonale odlíčiť. Vtedy sa aktívne látky dokážu správne vstrebať.
  2. Účinnosť masky sa zvýši, ak ju nanesiete po horúcej sprche. Para a teplá voda idú ruka v ruke a nahrávajú pórom, ktoré otvoria.
  3. V tomto prípade neplatí pravidlo, že menej je viac. Čím viac masky nanesiete, vaša tvár sa uzavrie a pleť bude chránená od vonkajších vplyvov. Takto posilníte jej schopnosť vstrebávať aktívne a hydratačné zložky. No s množstvom to zas veľmi nepreháňajte, stačí vo veľkosti vlašského orechu.
  4. Využite pomôcky! Napríklad kefku alebo štetec, ktorými si masku rozotierajte od stredu tváre smerom von, samozrejme rovnomerne.
  5. Minimálna doba pôsobenia masky je zvyčajne 10 až 15 minút. Obal vás zasvätí do tajov účinnosti, toho by ste sa mali držať a neprepísknuť to. Môžete si totiž koledovať o podráždenie pleti.
  6. Teplý uterák v tomto prípade dokáže pomôcť. Zvyšuje účinnosť masky, keď ho namočíte do teplej vody, vyžmýkate a použijete ako teplý obklad. Takto sa môžete mysľou preniesť priamo do wellnessu.
  7. Bodku na záver, v podobe zmývania masky nepokazte! Viete ako ju správny umyť? Vyvarujte sa šúchaniu a škrabaniu, oplachujte len vlažnou vodou. Ak na tvári ostanú nechcení votrelci v podobe zvyškov nepotrebnej masky, odstráňte ich kozmetickým tampónom. Na konci pleť osušte jemným prikladaním uteráka.