partaifexp

Aj vám spôsobuje predvianočný ošiaľ a nákupný zhon vrásky na čele? Veď práve Vianoce by mali byť spojené so šťastím, pohodou a relaxom. Vyskúšajte zlatú masku v podobe prášku s trblietkami, ktoré pripomínajú skutočné Vianoce! Pomocou nej sa nezbavíte iba vrások, no zabudnete aj na predvianočný stres.

Záhyb na koži, aj to je jedno z označení vrásky. Vzniká sťahovaním pokožky a ako sme si už mohli všimnúť, najviac sa objavuje práve na tvári a krku. So zvyšujúcim vekom je spojené aj spomalenie bunkovej obnovy. Koža stráca schopnosť vytvárať dostatočné množstvo kvalitného kolagénu, ktorý by ryhy v pokožke dokázal vyrovnať.

Ak svojej pokožke nebudete venovať dostatok hydratácie a ošetrenia, prenikne zvrásnenie až do škáry, ktorá je podpornou tkaninou kože. V takom prípade vzniknú hlboké a veľmi výrazné vrásky. Ale dosť bolo strašenia! Zamerajme sa skôr na ošetrenie a prevenciu. Aj keď nemôžeme stopnúť čas a vylisovať sa do podoby z pred tridsiatich rokov, môžeme si aspoň vybrať správne prípravky a potraviny, ktoré nepekné ryhy potlačia.

Prevenciou číslo jeden je zdravý životný štýl s vyváženou bohatou stravou na selén, zinok a vitamíny A, E a C. Tiež sú dôležité antioxidanty v zelenom čaji, tie dokážu zabrániť pôsobeniu voľných radikálov, ktoré poškodzujú štruktúru buniek.

Na vonkajšiu ochranu môžete vyskúšať zlatú masku – MASQUE GOLD, ktorej úloha spočíva vo vyhladení vrások, zlepšení pevnosti a pružnosti pokožky. Tiež jej vracia žiarivosť. Je vhodná na všetky typy pleti a jej textúra sa skladá z prášku v ktorom sú trblietky.

V zložení môžeme nájsť výťažky z ibišteka, ktorý vyhladzuje vrásky, zlepšuje pevnosť a pružnosť pleti. Mikročiastočky sľudy pleť rozjasňujú a hyaluronát sodný ju hydratuje.