Aj keď to zatiaľ na ukrutnú zimu u nás veľmi nevyzerá, je potrebné sa poistiť. Mrazivé počasie totiž pôsobí aj na pokožku a spôsobuje jej tým stres! Je nevyživená, stráca hebkosť a pružnosť a tiež vytvára ryhy alebo nežiaduce vrásky. Vyskúšajte obranný štít na hory a svah v podobe ochranného krému do extrémnych klimatických podmienok! Predstavujeme vám COLD CREAM CONDITIONS.

Milujete horskú turistiku a neviete sa nabažiť mrazivej snehovej atmosféry? Viete však, že vaša koža dostáva vtedy poriadne zabrať, pretože v zime sa neuveriteľne rýchlo vysušuje a praská? Neustále prechádzame z tepla do zimy, a preto je pokožka rýchlo dehydrovaná. Nie len suchý zimný vzduch, ale aj kúrenie z nej „vysáva“ vodu.

Máme tu hneď tri extrémy: a) pobyt vo vonkajšom prostredí pri nízkych teplotách

b) slnenie vo vysokohorskom prostredí

c) pobyt v prekúrených interiérových priestoroch

V extrémnych podmienkach sa stáva pleť citlivejšou, je viac zraniteľnejšia a preto dochádza k vysušovaniu. Suchá pokožka je potom drsná a má sklon k tvorbe trhliniek alebo je začervenaná. Veľké teplotné rozdiely medzi vonkajším a vnútorným prostredím môžu u niektorých osôb zhoršiť problémy s rozšírenými cievkami či atopickým ekzémom.

Preto je vhodné, vybrať tú správnu „zimnú ochranu“ . Mali by sme sa zamerať na kozmetické prípravky ochranného a regeneračného charakteru, ktoré sú skôr mastnejšieho typu. COLD CREAM CONDITIONS EXTREMES má tú správnu konzistenciu. Je určený ako ochrana pred poškodením pleti spôsobeným extrémnymi klimatickými podmienkami, posilňuje ochrannú bariéru pokožky a obnovuje hydrolipidový film. Taktiež intenzívne vyživuje pokožku a pomáha znovu obnoviť prirodzené ochranné funkcie pokožky zvnútra. Ako správny „výrobok do hôr“ obsahuje aj plesnivec alpínsky, ktorý upokojuje poškodenú pokožku. Tiež v ňom nájdeme aj arktické ovocie, ktoré predstavuje zdroj výživy a hydratácie. Upokojujúce zložky zasa ochránia aj tú najväčšiu „citlivku“ a poskytnú jej komfort.