Rozohrala som svoje privátne leto ešte pred koncom televíznej sezóny. Pôvodne som si totiž mala počas prázdnin doriešiť svoj zdravotný problém s kolenom, a tak z obavy, že ma zdravotné problémy oberú o holidays, som tretí júnový týždeń odišla na pár dní do horúceho Turecka. Celkom odvážne rozhodnutie pre bleduľu, čo sa celoživotne ukrýva pred slnkom, lebo trpí slnečnými alergiami a pigmentovými škvrnami. V mojom prípade tie pigmentové škvrny nahrádzajú študentské pehy, ktorými som pred mnohými mnohými rokmi trpela, lebo som ich považovala za „nespravodlivosť“ , kvôli ktorej nemôžem byť „pekná“. Ale dnes už tie zhluky pôvodne nenávidených pieh považujem na mojej zrelej pleti za pôvabné a symbolické, pretože sa objavujú iba v čase dolce farniente, teda v čase sladkého prázdninového ničnerobenia. Nakoniec s nevyrovnanou pigmentáciou sa pasujem už roky v Payote, kde majú zopár skvelých produktov na hyperpigmentáciu a farebné zjednotenie pleti, čo používam počas školského roka, kedy mi na jednotnej farbe „záleží“. Ale o tom niekdy inokedy.

Ešte pred začiatkom môjho privátneho leta v Turecku, som sa stretla s Payoťáčkami v Lofte, štýlovom bratislavskom hotelíku, kde celé to elegantné luxusné prostredie podčiarkovalo pôvab nových produktov Payotu. Zdôrazním ešte raz slovo pôvab, lebo to je to presné slovo, ktoré vystihuje môj prvotný pocit, keď som sa pred rokmi zoznámila s touto značkou. Jemná vôňa produktov, čisté jednoduché línie obalov, čo celkovo pôsobilo na mňa veľmi pôvabne. Roky sledujem, ako sa Payot vyvíja a testujem produkty, ktoré ma niečím oslovia. V týchto posledných rokoch sa portfolio rozrastá o trendové fajnové kúsky, ktoré nájdete v tých najluxusnejších značkách. Všetko má oveľa lepšiu úroveň –štruktúry, zloženia, obaly, má to teda aj ten správny súčasný dravý náboj,ale čo ma najviac teší, že ten pôvab sa z Payotu nevytratil. Je tam, je ho cítiť a aj vidieť.

Dokonca aj najnovšia letná vôňa Elixír je na svojom konci pôvabná. Na začiatku z nej cítiť exotiku, ale keď sa Elixír rozvinie, tak sa vytvorí okolo vás závoj pôvabnej vône, takej podmanivo medovo pôvabnej. A priznám sa Vám, to ma teda dostalo, lebo som naozaj nečakala takúto koncovku na prvý pohľad výrazného parfému. Práve preto to bol hneď prvý produkt, ktorý som si zbalila do môjho dovolenkového Turecka. (Viem si predstaviť, že tie nezadané na túto vôňu zbalia nejedného Turka, ale aj neTurka) Na opaľovanie som si pribalila spraye s faktorom 30 a 50. Tiež majú takú jemnulinkú pôvabnú vôňu, presne tú typickú payoťácku, ktorú zacítite aj v spreji po opaľovaní. A navyše dobre sa rozotierajú.

Ale to najdôležitejšie z mojej dovolenkovej výbavy bol antiagingový krém s faktorom 50.Ten totiž už používam pravidelne pár rokov, lebo je to vynikajúci denný krém s vysokým faktorom, ktorý by pri mori nemal chýbať. A mám aj jeden osobný typ- zjednodušte si líčenie- natlačte si trochu krému na vrchol ruky a primiešajte trochu tekutého make- upu. Vôbec sa vám to nezrazí a pekne sa to nanáša na tvár. A máte dva v jednom – tónovací kvalitný denný krém s vysokým faktorom. Foto mojej hviezdnej zostavy určenej na pláž nájdete pri článku. Ale samozrejme, že iba s týmto si na dovolenke nevystačíte, aj keď ja vždy minimalizujem počet produktov a vyberám si najmä také, ktoré použijem aj ráno aj večer, aby som sa zmestila do stredne veľkého kufra. Nabudúce vám napíšem, aká je moja payoťácka výživná zostava na noc a prečo by každá žena mala mať v istom veku perličky…a napíšte aj v, čo z Payotu si zoberiete na dovolenku, zvedavá som, s čím máte dobré skúsenosti, …tak majte sa zatiaľ fajn a doprajte si to najlepšie, čo sa len dá. (Nielen z Payotu.)

Krásne leto Vám želá Soňa Müllerová