Starostlivosť o seba už nie je tabu ani výsadou iba žien. Mužská pokožka, ktorá je náchylná k popáleniu žiletkou, podráždeniu a rastu fúzov, má špecifické potreby , ktoré vyžadujú zvláštnu starostlivosť. Preto spoločnosť PAYOT vytvorila rad čistých (prírodných), účinných a multifunkčných produktov OPTIMALE, ktoré sú určené špeciálne pre mužov.

 

Účinné čistenie,  prvý zásadný krok v starostlivosti o pleť

Každá starostlivosť o pleť začína dôkladným čistením pleti. Prečo by sa to malo robiť? Počas dňa  sa na povrchu pokožky hromadia vonkajšie zbyky (častice znečistenia, prach, cigaretový dym) i vlastný odpad (prebytočný kožný maz, toxíny, odumreté bunky). Pokiaľ tieto nečistoty nie sú postupne odstraňované, nakoniec pokryjú pokožku nepríjemnou vrstvou, ktorá bráni jej správnej regenerácii. Výsledok: póry sa upchávajú, čo vedie ku vzniku pupienkov, pigmentových škvŕn a zhrubnutiu pokožky.

Čistiaca starostlivosť, Gel Nettoyage Integral účinne čistí a absorbuje nečistoty z pleti vďaka obsiahnutému aktívnemu uhliu. To dodáva jedinečnú čiernu farbu gélovej textúre tohoto panského čistiaceho prípravku, ktorý se pri kontakte s vodou mení v penu. Je vyrobený zo 79% prírodných zložiek a zanecháva na vašej pokožke elegantnú vôňu plnú energizujúcich drevitých tónov a lahodne sviežeho pocitu. Naneste Gel Nettoyage Integral na vlhkú pokožku, krúživými pohybmi vytvorte penu a potom opláchnite. A čo viac? Je vhodná i na umývanie tela a vlasov! Veľmi praktický a ľahko použiteľný multifunkčný výrobok.

 

Hydratácia pre posilnenie ochrannej bariéry pokožky

Po vyčistení pleti je čas na hydratáciu. Aplikácia hydratačného krému posilní hydrolipidický film. Tento jemný film tvorený tukom a vodou pokrýva celú pokožku a vďaka svojmu  ochrannému účinku mu  umožňuje bojovať proti vonkajším vplyvom. Pleť môže byť poškodená a potrebuje malú pomoc, aby obnovila všetky svoje funkcie.

Le Soin Quotidien 3-en-1 je hydratačný gél proti únave a znečisteniu, ktorý obsahuje starostlivo  vybrané minerálne zložky. Fyzioterapeutický účinok horčíka stimuluje bunkový metabolizmus a bojuje proti únave pokožky. Polysacharid pôsobí ako štít, ktorý chráni pokožku pred usadenými čiastočkami a obmedzuje biologické poškodenie spôsobené znečistením. Komplex stopových prvkov podporuje hydratáciu a posilňuje kožnú bariéru. Tento hydratačný krém s gélovou textúrou v kréme, vyrobený z 97 % z prírodných zložiek, odhaľuje svieže drevité tóny a ponúka príjemný finiš. Je dokonale prispôsobený pleti mužov a predstavuje tak pre nich ideálnu starostlivosť!

Presné oholenie a obmedzenie popálenín britvou

Jedným z výrazných rysov mužskej pokožky tváre je, že podlieha rastu fúzov. Pokiaľ sa rozhodnete fúzy oholiť, dajte si pozor na popáleniny od žiletky! Spálenie žiletkou je pocit pálenia, ktorý sa objavuje bezprostredne po holení a je často doprovádzaný svrbením a začervenaním. Aby ste sa vyhli tejto nepríjemnej   kožnej reakcii, starajte sa o svoju pokožku pred holením i po ňom. Najprv si pleť riadne očistite, aby sa v mikroreze neusadzovali nečistoty, a potom ju pripravte zmäkčením penou alebo gélom na holenie, napríklad ochranným penivým gélom na holenie Rasage Précis. Tento mimoriadne  príjemný penivý gél chráni pokožku pri príprave na holenie a zlepšuje sklz holiaceho strojčeka pre dôkladné a rovnomerné oholenie.

 

Dezodorant, na ktorý sa môžete spoľahnúť a ktorý vám dodá istotu na celý deň

Pre doplnenie starostlivosti o pokožku použite účinný dezodorant šetrný k pokožke, aby ste sa zbavili nepríjemného zápachu. Zápach spôsobujú baktérie prirodzene prítomné v podpazuší, ktoré sa živia kožným mazom a potom, vylučovaným apokrinnými žľazami, čím produkujú zapáchajúce chemické zlúčeniny. Jediným riešením je dobrá osobná hygiena a používanie dezodorantu.

Nové zloženie Déodorant 24H reguluje potenie, neutralizuje zápach a absorbuje vlhkosť. Skladá sa z 94 % z prírodných zložiek a je výsledkom starostlivého  výberu minerálov. Kamenec prirodzene sťahuje póry a potné žľazy, čím prirodzene obmedzuje potenie. Jeho antiseptické vlastnosti neutralizujú baktérie spôsobujúce zápach. Absorpčné drevené uhlie je známe svojimi čistiacimi vlastnosťami, pôsobí ako magnet a čistí upchaté póry. Podpazušie  je očistené a chránené po dobu 24 hodín. A jeho ďalšie plus? Jemná a mužná vôňa radu OPTIMALE s drevitými, energizujúcimi a sviežimi tónmi.

DÉODORANT 24 HEURES

Osviežujúci antiperspirant roll-on

21,00 €

SOIN QUOTIDIEN 3-EN-1

Hydratačný gélový krém 3 v 1

39,00 €

GEL NETTOYAGE INTÉGRAL

Sprchový šampon na tělo a vlasy

20,70 €